Як розрахувати квартплату. Як ТСЖ розраховує квартплату.

Рано чи пізно, але кожної людини, що платить за комунальні послуги своєї квартири, хвилює питання "як можна самому розрахувати квартплату і з чого вона складається?". Виявляється, в квитанцію для оплати включають не всі важливі пункти житлово-комунального господарства.
Вам знадобиться
  • Знання метражу квартири, а також кількість благ, наданих вам ЖКГ.
Інструкція
1
Оплата за комунальні послуги та витрати з цього приводу на всіх мешканців будинку залежать від метражу квартири кожного. Також тут враховують наявність ліфта, внутрішньопід'їзні і будинкового освітлення вулиці. В розрахунок можу взяти територію, прилеглу до під'їзду, за якою ведеться спостереження, тобто схоронність стекол у вікнах під'їзду, в деяких випадках враховується навіть палісаднікі.В оплату також входять показники газових, водних і електролічильників, які множать на кількість прописаних мешканців у квартирі. Але якщо в будинку було створено товариство, тоді умови оплати вони обговорюють між собою.
2
Також в оплату можуть входити послуги, які не подаються рахунком вимірювальних приладів. Тобто стандартний тариф на послугу множиться на кількість осіб, які проживають у цій квартіре.Все витрати по заміні ламп, які прийшли в непридатність, стекол і віконних рам в під'їздах, а також система опалення саме в під'їзді вже входить до складу квартплати.
3
Для того, щоб змінити хід оплати за комунальні послуги, мешканці будинку об'єднуються в товариство власників житла (ТСЖ). Мешканці будинку з ТСЖ можуть встановлювати розмір обов'язкових платежів на місяць, звичайно, після спільного вирішення. Вони можуть встановлювати розміри платежів на наступні послуги: - прибирання прибудинкової і внутрішньобудинкової території; - поточний або капітальний ремонт будинку; - поточний ремонт систем опалення, водо- і електропостачання; - ремонт мережі газопостачання; - експлуатація ліфта, а також вивезення твердих відходів.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=cgfBi_ETfXY
Здавалося б, що може бути простіше, ніж порахувати квартплату . Однак, на ділі, все далеко не так вже й просто і тут є безліч особливостей і нюансів. Приміром, деякі тарифи залежать від площі квартири, інші - від кількості проживаючих. Як і в інших справах, що стосуються нерухомості, тут є свої нюанси.
Інструкція
1
Площа квартири: Від загальної площі залежить оплата таких послуг, як управління житловим фондом, обслуговування, ремонт і утримання спільного майна та інженерного внутрішньобудинкового майна. Крім того, площа квартири впливає на вартість обслуговування ліфта, збори «за сміття» і «на капітальний ремонт». Тарифи при цьому різні для кожного будинку, але площа квартири для загального розрахунку дуже важлива. Сума оплати за вказані вище послуги може бути змінена в тому випадку, якщо у вашому будинку буде створено ТСЖ.
2
Число проживаючих: У тому випадку, якщо у вашій квартирі не встановлені лічильники, платежі за водопостачання та відведення, газо- та електропостачання будуть встановлюватися в залежності від кількості проживаючих.
3
За що ви не повинні платити: Пам'ятайте, що в квартплату не можуть бути включені, і ви не повинні оплачувати придбання або заміну стекол в під'їздах, дверей і ламп освітлення. Крім того, за власні кошти організацій виробляється і ремонт систем опалення.
Зверніть увагу
Телефони всіх організацій, які обслуговують вас, завжди повинні бути під рукою. Саме по них ви можете дізнатися конкретні тарифи на оплату комунальних послуг для вашої квартири.
Корисна порада
Щоб не платити за світло, газ і воду, коли вас немає, варто письмово про це повідомити організації, ці послуги надають; Контактні дані організацій зазвичай є в квитанціях.