Як розібрати змішувач. Як правильно зібрати змішувач.

В процесі експлуатації сантехніки в будинку найчастіше ламається саме змішувач: хоч на кухні, хоч у ванній кімнаті. У всіх змішувачів одна проблема - вони починають протікати, тому їх доводиться розбирати.
Вам знадобиться
  • Газовий або розвідний ключ, змінна гумова прокладка і викрутка.
Інструкція
1
Напевно кожен чоловік у своєму житті робив заміну гумової прокладки на кран-буксе у ванній або кухні. А якщо хто ще не робив або не вміє, зараз научітся.Сначала нам необхідно перекрити приплив води до наших кранів. Тобто ми перекриваємо вентиль подачі води до наших кранів. Зазвичай цей вентиль знаходиться на шляху труб до кранів. Як правило, це або ванна, або туалет. Якщо при цьому вода все одно продовжує бігти, без допомоги сантехніка тут не обійтися. Також варто звернути увагу на те, що якщо вода з крана біжить зовсім тихо, після закручування вентиля подачі води, то необхідно відкрити другий повністю (ванна або туалет) - це зменшить напір води.
2
Бачимо, що вода не біжить - повністю розкручуємо кран. Викруткою відкручуємо кріплення пластикових або металевих рукояток, попередньо знявши з них захисні ковпачки. Викручуємо кран-буксу ключем і за допомогою викрутки викручуємо кріплення нашої гумової прокладки. Міняємо на нову і робимо все в зворотній послідовності. Закріплюємо прокладку в кран-буксе, укручуємо кран-буксу назад. Зверху ставимо нашу рукоятку і прикручуємо її, не забуваючи в кінці надіти захисний ковпачок. Включаємо подачу води вентилем і перевіряємо, чи біжить вода з крана. Не біжить? Значить, ви все зробили правильно.
Навіть дорогі змішувачі з часом ламаються, наприклад, починають пропускати воду в закритому стані. Але не варто рубати з плеча, замінюючи несправний змішувач новим. Його ще можна відремонтувати. Щоб своїми силами продовжити життя змішувача, наприклад, Одноважільні Vidima, потрібно спершу навчитися його розбирати.
Вам знадобиться
  • - набір викруток;
  • - ключі;
  • - картридж.
Інструкція
1
Акуратно подденьте викруткою край двокольорового пластмасовою заглушки і витягніть її. Ця заглушка вказує напрямок руху важеля для відкриття холодної та гарячої води, а також закриває отвір, в якому розташований запірний гвинт.
2
Відкрутіть запірний гвинт, після чого зніміть ручку змішувача, встановлену в важіль управління картриджа. У більшості змішувачів з одним важелем Vidima запірний гвинт має шестигранний шліц-отвір, тому щоб його зняти, знадобиться відповідний ключ.
3
Зніміть ручку змішувача, після чого відкрутите декоративну гайку, а слідом за нею і накидну гайку, за допомогою якої картридж прикріплюється до сідла змішувача. Відвернути декоративну гайку можна і просто рукою. Щоб відкрутити накидну гайку, знадобиться спеціальний ключ.
4
Зніміть старий картридж і встановіть на його місце новий. Зверніть увагу: новий картридж потрібно встановити таким чином, щоб його отвори збігалися з отворами на сідлі змішувача. На днище картриджа є невеликі виступи, що запобігають зміщення цього елемента (головне - виступи повинні збігатися з заглибленнями в підставі змішувача).
5
Після установки картриджа закрутіть накидну гайку, щільно притиснувши її до сідла змішувача. Слідом за цим загорніть декоративну гайку.
6
Насадите ручку змішувача на важіль управління картриджа, потім зафіксуйте запірний гвинт, використовуючи для цього шестигранний ключ. Після цього встановіть на місце пластмасову заглушку. Кран відремонтований, але щоб переконатися, що несправність ліквідована, обов'язково перевірте роботу змішувача.
Зверніть увагу
Щоб запобігти пошкодження поверхні керамічної пластини домішками, що містяться у водопровідній воді, встановіть перед змішувачем фільтр для механічного очищення води.
Корисна порада
Завдяки унікальній технології і конструкційним особливостям одноважелі змішувачі відрізняються високим рівнем надійності. Як правило, конструкцією таких картриджів передбачається наявність двох відшліфованих пластин, щільно прилеглих один до одного. Ці керамічні пластини довговічні, та й корозія їм не страшна.