Як запустити двигун вінчестера. запуск двигуна жорсткого диска.

Якщо розкрити несправний жорсткий диск, зняти головку і подати на прилад харчування, двигун завращает, але через деякий час зупиниться. Щоб змусити його обертатися постійно, поки подано харчування, потрібно невелика переробка.
Інструкція
1
Обесточьте вінчестер.
2
Знайдіть на платі приводу мікросхему, керуючу двигуном (безпосередньо або через транзисторні ключі).
3
Взявши лупу і ліхтар, безпомилково перепишіть маркування цієї мікросхеми.
4
Введіть в пошукову систему наступний рядок: chipname datasheet, де chipname - марка мікросхеми.
5
Знайдіть у довідковому листку на мікросхему розташування виведення під назвою SPNENAB, spindle enable або аналогічним.
6
Акуратно (можуть знадобитися мініатюрний паяльник, пінцет, ліхтар і лупа) від'єднайте відповідний висновок мікросхеми від друкованої доріжки.
7
Візьміть резистор опором в 1 кіло. На тонких ізольованих провідниках (щоб не пошкодити плату і мікросхему) приєднаєте відпаяні висновок через цей резистор з лінією живлення +5 В. Виключіть можливість будь-яких коротких замикань.
8
Подайте на жорсткий диск харчування звичайним чином. Переконайтеся, що двигун більше не зупиняється, навіть якщо тримати його включеним п'ятнадцять і більше хвилин.
9
Якщо вам необхідно включити двигун вінчестера окремо від його корпусу, зніміть плату, двигун і диски. При відкручування гвинтів, що кріплять двигун, може знадобитися сила. Відпаяти шлейф, який з'єднує плату з двигуном, після чого замініть його на набір звичайних проводів. Залиште схему з'єднань такою ж, якою вона була при використанні шлейфу. Закріпіть двигун і плату так, як вам зручно. Якщо вам необхідно живити схему одним напругою в 12 В, отримаєте з нього другого, рівне 5 В, за допомогою стабілізатора 7805, встановленого на теплоотводе і доповненого блокуючими конденсаторами.
10
Після того, як ви домоглися обертання двигуна без зупинки, придумайте спосіб його застосування. В інтернеті є описи різних пристроїв, в яких використовуються такі двигуни: малопотужного електроінструменту, електронних годинників, що використовують стробоскопічний ефект, тощо.
Зверніть увагу
Будьте обережні при поводженні з сильним неодимовим магнітом з лінійного приводу переміщення головок.