Як закрити бізнес.

Рішення закрити свій бізнес не завжди дається легко. Спонукати до цього кроку може багато причин: ви не отримуєте стільки продажів, скільки хочете або ви просто зібралися піти на пенсію (у відставку). У кожному разі, є конкретні кроки, які вам потрібно зробити.
Інструкція
1
Заручіться підтримкою довіреної бухгалтера і юриста. Це коштує недешево. Але це буде набагато дешевше, ніж, якщо ви будете проводити цю роботу самі і упустите вкрай важливі моменти. Вони будуть потім коштувати набагато дорожче. Існують адвокати, які одного разу вигравши процес щодо закриття будь-якого бізнесу, зможуть вам допомогти на подальших етапах з врегулювання всіх питань. Вони будуть і потім представляти ваші інтереси.
2
Заповніть всі необхідні юридичні форми щодо закриття вашої справи. Вони включатимуть весь перелік питань, від сплати останнього податку до визначення пенсійного винагороди для працівників. Це, звичайно, головний біль, але якщо ви пропустіть цей крок, то згодом ви будете страждати від правових негараздів кілька років. Попросіть у свого консультанта (адвоката) надати вам ці форми. Заповніть весь вичерпний перелік пунктів і віддайте на перевірку.
3
Повідомте місцевим і федеральним органам влади про своє рішення. Як і у випадку з проходженням процесу реєстрації компанії та отримання ліцензії, є спеціальні органи, які потрібно пройти для закриття своєї справи. У кожній країні і місті є свої особливості, але в будь-якому випадку, варто зателефонувати спочатку в торгово-промислову палату.
4
Помістіть оголошення в місцеву газету. Це допоможе вам в декількох моментах. Вам потрібно для початку повідомити клієнтам про закриття вашого бізнесу і дати їм можливість купити товари зі знижкою. Вам же все одно потрібно буде ліквідувати свої склади. По-друге, цей захід запобіжить появі фірми з такою ж назвою, як у вас.
5
Позбавтеся від ваших боргів. Якщо ви заборгували постачальникам, бухгалтерам або співробітникам, заплатите їм в повному обсязі, перш ніж закрити своє підприємство. З іншого боку, поверніть ті кошти, які повинні вам інші люди. Хоча це буде досить важко зробити, коли ви оголосите про своє становище.
Зверніть увагу
Зверніть увагу на точність заповнення всіх даних і паперів. Чим повніше ви заповните всі документи, тим швидше ви пройдете стадію закриття бізнесу.
Корисна порада
Працюйте тільки з перевіреними адвокатами і бухгалтерами.