Як в'язати подвійну протяжку. подвійна протяжка спицями.

Для виконання багатьох витончених ажурних і рельєфних візерунків потрібно освоїти подвійну протяжку (протягування). При цьому на лицьовій стороні в'язаного полотна утворюється малюнок з провязани разом петель, причому верхня дужка зазвичай лягає похило вліво. Такі послідовні нахили підкреслюють елементи ажурі, обрамляючи їх (ромби, листя, трикутники та інше). У різних посібниках з в'язання подвійна протяжка може також називатися «перекидом».
Вам знадобиться
  • - дві прямі або кругові спиці;
  • - пряжа.
Інструкція
1
Нанизайте першу петлю ряду на праву (робочу) спицю. При цьому дужка обов'язково повинна зніматися як при особовому в'язання, а робоча нитка - розташовуватися за роботою.
2
Зверніть увагу: якщо вам необхідно зняти непровязанную петлю, ніби лицьову, то спиця повинна завжди входити в її стінку рухом зліва направо. Коли ж у керівництві з в'язання потрібно «зняти на праву спицю петлю лицьовій схрещеною», то спиця повинна рухатися справа наліво.
3
Пров'яжіть наступну пару петель спільно лицьової. Отриману петлю необхідно протягнути через попередньо зняту нитяну дужку.
4
Тепер спробуйте виконати подвійну протяжку іншим способом. Для цього зніміть з лівої спиці відразу дві петлі робочого ряду, як лицьові. Нитка повинна бути протягнута позаду них.
5
Спочатку пров'яжіть одну петлю лицьовій, а потім надіньте на неї зняту пару петель з правого спиці.
6
Потренируйтесь в зменшенні петель таким чином, щоб середня нитяна дужка виявлялася завжди нагорі і лягала прямо по центру між двома сусідніми петлями. Для цього перші петлі поточного ряду необхідно також надіти на спицю, як при особовому в'язання.
7
Одягніть першу зняту петлю назад на ліву (неробочу) спицю; потім поверніть на неї другу зняту петлю. Тепер можна спільно провязать лицьовій всі три петельки.
Зверніть увагу
При виконанні візерунків з використанням похилих петель завжди уважно стежте за тим, куди в підсумку повинна лягти верхня нитяна дужка - вліво, вправо, або ж в середину. Якщо ви допустите хоча б одну помилку, то хитромудрий рельєф або ажур доведеться розпускати і переробляти роботу.
Корисна порада
Не плутайте подвійну протяжку (протягування, перекид петлі) з точно так же званої простягнутою ниткою між двома сусідніми петлями. Іноді для розширення в'язаного полотна протяжка - «місток» між петлями - пров'язується, немов звичайна петля.