Як в'язати клини.

При виконанні в'язаних виробів рукодільниці може знадобитися виконати клин - всередині роботи або у вигляді окремої деталі. Приміром, без цього елементу не обходяться рукавиці з пальцями типу «реглан» або розкльошені спідниці, які з кількох деталей крою. В'язати клин можна за допомогою убавленія або додавання петель по обох краях трикутної фігури. Від кількості петель в основі і висоти рядів буде залежати форма цього елемента в'язаного полотна.
Вам знадобиться
  • - Набір із п'яти панчішних спиць;
  • - дві прямі спиці;
  • - форма клинів;
  • - пряжа;
  • - праска з режимом пара.
Інструкція
1
Спробуйте зробити клин для пальця рукавиці круговими рядами панчішної в'язкою. Роботу слід починати після закінчення гумки і трьох додаткових кругових рядів. При цьому трикутник клина для лівої рукавиці потрібно в'язати четвертої за рахунком панчішної спицею, а деталь для правого вироби - третьою.
2
Зв'яжіть четвертої (або, відповідно, третьої) спицею лицьовій ряд, при цьому останню петлю провязивать не потрібно. Спочатку зробіть один накид, і тільки потім пров'яжіть залишену петлю як лицьову. Далі слід повторний накид. У підсумку в першому ряду у вашій роботі має додатися дві петлі.
3
Притримаєте пальцем останню накинуту петлю, так як на початку наступного ряду вона може зісковзнути з робочою спиці. Виконайте три ряди по колу без надбавок, пров'язуючи все накиди за задні нитки.
4
На п'ятому ряду в'язання клина виконуйте накинуті петлі перед і після трьома останніми петлями. Так в роботі з'явиться ще дві пари додаткових петель.
5
Продовжуйте виконувати деталь «реглана», здійснюючи регулярні прибавки через кожні три кругових ряду. Щоразу у вас повинно залишатися непровязанной все більшого (і обов'язково непарну!) Кількість петель. Приміром, 5, 7, 9, 11 і т.п. Клин буде завершений, коли ви довяжете виріб до основи великого пальця.
6
Спробуйте вив'язати клин всередині полотна за допомогою поступового (по парі петель в кожному ряду) скорочення кількості петель. Для початку зв'яжіть підставу трикутника необхідної ширини.
7
Для убавленія (звуження клина) зніміть одну петлю непровязанной; подальшу виконайте лицьовій - її потрібно протягнути через зняту петельку. Далі ряд виконується згідно основного візерунку, але при цьому остання і предпоследяя петля пров'язуються спільно.
8
Продовжуйте убавленія таким же чином, поки між початковими петлями клина не залишиться всього одна петля.
Зверніть увагу
Увага: зліва і справа трикутника кількість петель не змінюється!
Корисна порада
Клинці для спідниць і суконь можна в'язати окремо згідно викрійці. В цьому випадку рекомендується працювати над трикутної фігурою знизу верх, тобто від основи до вершини. Збавляння петель виконуйте у кромки деталі - після кромочной, потім перед крайней петлями. Працюйте акуратно, щоб не розтягнути краю елементів крою! Перед тим, як з'єднати готові клини, отпарьте їх.