Як укоренити фікус Бенджаміна. фікус Бенджаміна живці.

Складно собі уявити затишний будинок або квартиру без натуральних кольорів і рослин. Вони радують око своєю зеленню і свіжістю, привносять якусь живу нотку і надають закінченість інтер'єру. Одним з найбільш поширених заморських рослин є фікус Бенджаміна. Його можна придбати в будь-якому квітковому магазині, а можна спробувати виростити самостійно. Для цього потрібно укоренити держак фікуса. Якщо вам подобається доглядати за квітами, у вас це вийде.
Інструкція
1
Дочекайтеся весни, щоб укоренити живці фікуса. В цьому випадку у молодих пагонів буде достатньо часу, щоб зміцніти до осені. Існує декілька способів розводити фікус. Для фікуса Бенджаміна підходить живцювання.
2
Зріжте з дорослої рослини кілька верхівок довжиною близько 10см. Вибирайте гілочки, які вже наполовину одерев'яніли. Зрізайте по косій ножем відразу під вузлом.
3
Видаліть самі нижні листочки і пагони. Якщо на решті частини держака є великі листи, ображати їх наполовину.
4
Промийте живці теплою водою, щоб змити білий сік, що виділяється з зрізу. Потім дайте обсохнути, можна залишити так навіть на пару годин.
5
Виберіть темну ємність, налийте в неї теплу воду, розчиніть в ній шматочок деревного вугілля або таблетку активованого вугілля і помістіть туди черешки. Переконайтеся в тому, що нижнє листя не перебувають у воді.
6
Поставте ємність в світле місце, уникаючи прямих сонячних променів.
7
Забезпечте вологість повітря до 80% і температуру вище 25? С. З цією метою можна накрити ємність плівкою, банкою або пластиковою коробкою, створивши свого роду тепличку.
8
Слідкуйте за рівнем води в ємності і підливайте в міру необхідності. Через 3-4 тижні мають з'явитися корінці, після чого живці можна висаджувати в легкий грунт.
9
Можете укоренити живці в піску або торфі. Промийте, підсушіть і присипте зріз живців деревним вугіллям. Посадіть держак в пісок або торф, поглибивши його приблизно на один вузлик. Накрийте горщик плівкою, щоб створити парниковий ефект. Періодично поливайте, щоб пісок був вологим. Час від часу знімайте пакет, щоб рослина проветривалось. Після появи перших пагонів плівку можете знімати частіше, а потім зовсім прибрати і перевалити молоде рослина в підходящу для нього грунт.
Корисна порада
вкорінюється відразу кілька живців, на випадок якщо якісь з них не виживуть. Пізніше ви зможете посадити кілька живців разом і красиво переплести молоді пагони біля основи. У міру зростання пагони зростуться в місцях переплетення, утворивши красивий візерунчастий ствол.