Як встановити лічильники холодної та гарячої води.

З кожним днем все актуальнішим стає питання збереження на нашій планеті запасів чистої прісної води, використовуваної як у побуті, так і в промисловості. Встановлення лічильника на воду в житловому приміщенні не тільки зменшить витрату прісних вод, але і заощадить ваші кошти, а значить, це вигідно і досить швидко, оскільки процедура установки займає всього кілька годин. Розміщують лічильники в стояках холодної та гарячої води на трубах відводу води.
Вам знадобиться
  • - лічильник на холодну воду;
  • - лічильник на гарячу воду;
  • - контакти майстра по установці.
Інструкція
1
Оберіть лічильник - запитайте у знайомих, подивіться відгуки в інтернеті. Оптимальну для вашого будинку модель може також порекомендувати фахівець, який встановлюватиме лічильник. Ціна приладів може бути від 600 рублів до декількох тисяч.
2
Визначтеся, якого фахівця ви надасте установку лічильників холодної та гарячої води: приватній особі або кваліфікованому працівнику ЖЕКу. Також ви можете встановити лічильники самостійно.
3
У разі самостійної установки виріжте шматок труби, на місце якого будуть встановлені лічильники. Вставте сантехнічну врізку з лічильниками на місце вирізаного шматка.
4
Коли лічильники будуть підключені, напишіть заяву в довільній формі про переведення вашого рахунку на оплату послуг водоканалу за даними лічильників, із зазначенням ПІБ платника і адреси. Віднесіть заяву в Водоканал, що відноситься до вашого будинку, заздалегідь дізнавшись години роботи.
5
Простежте за тим, щоб фахівець водоканалу опломбував лічильник після закінчення установки. Час приходу фахівця обговоріть при подачі заяви.
6
Надайте співробітнику водоканалу ксерокопії паспортів лічильників. У разі якщо виконавець - приватна особа, до ксерокопиям прикладіть акт виконаних робіт і копію ліцензії виконавця. Якщо лічильники ставив співробітник ЖЕКу - має бути додана квитанція про оплату послуг з установки.
Зверніть увагу
Перед установкою лічильників перекрийте кран подачі води, щоб не залити підлогу і сусідів. Якщо в приміщенні немає перекривають кранів, викличте для перекриття співробітника ЖЕКу (домоуправління), щоб він перекрив весь стояк.
Корисна порада
При покупці лічильників впевніться у наявності паспортів з індивідуальними номерами, оскільки вони будуть необхідні при установці пломб.