Як розрахувати штори. Як расчитать кількість тканини на римську штору.

Штори на вікні - це не просто захист від яскравих сонячних променів або сторонніх поглядів, жалюзі з цією функцією справляються не гірше. Штори - це елемент декору, вони визначають атмосферу кімнати, надають їй особливу елегантність і затишок. І зовсім необов'язково віддавати шалені гроші декораторам. Красиві штори зшити під силу кожному, головне при цьому правильно розрахувати необхідну кількість тканини. Якщо знати, з чого складаються розрахунки, зробити це зовсім неважко.
Інструкція
1
Народна мудрість - «сім раз відміряй, один раз відріж» - стане в нагоді вам і при розрахунку штор. Але перш, ніж почати вимірювання, уявіть, які штори ви хочете бачити на своєму вікні. Штори можуть досягати підвіконня, бути нижче його або тривати до підлоги. Виходячи з цієї величини, буде складатися довжина майбутньої штори. Штора в першому варіанті повинна бути на 1 см вище підвіконня, другий варіант буде звисати нижче підвіконня на 10-15 см, треті ж штори щоб уникнути зносу повинні будуть закінчуватися на 1 см вище підлоги. Довжину штори необхідно відраховувати від карниза й обов'язково враховувати витрати тканини, який піде на підруб вироби. Все заміри краще виробляти сталевий рулеткою, а не сантиметром. Рулетка довше і працювати з нею набагато зручніше.
2
Наступним етапом вам належить виміряти вже укріплений над вікном карниз. Не забувайте, що карниз повинен бути ширше самого вікна і виступати з кожного його боку мінімум на 15 см. Тепер можна приступати до розрахунку ширини майбутніх штор. Величина ця буде сильно залежати від типу майбутніх завіс. Для стандартних штор, штор з петлями або люверсами ширину карниза варто помножити на 2, олівцеві складки або буфи зажадають множення на коефіцієнт 2,5-3. Не можна забувати і про 10 см з кожного боку штори, які підуть на підгин полотна з боків. До речі, великий повторюваний геометричний малюнок потребують додаткової витрати тканини, це теж потрібно враховувати при розрахунку.
3
Для наочності розглянемо один приклад. Довжина карниза становить 3 метра, штори будуть діставати до підлоги і їх висота повинна бути 2,5 метра. Необхідна кількість тканини для тюлю отримуємо, виходячи з наступної формули. Висота плюс підгин верху, плюс підгин низу = 2,5 + 0,10 + 0,15 = 2,75 метрів. Ця величина буде довжиною тюлевого полотна. Ширина ж складе довжину карниза, помножену на 2, тобто 6 метров.Дліна простий портьєри відповідатиме довжині тюлю, а ширину слід розділити на кількість передбачуваних полотен. Це означає, що на одну портьєру вам знадобиться 3 метри тканини. Не забудьте при розкрої додати сантиметри, необхідні на підруб бічних сторін.
4
Більш складні моделі штор зажадають інших розрахунків, згідно їх викрійками. Тому перш, ніж приступати до роботи над ними, кілька разів перечитайте інструкцію з пошиву, щоб нічого не забути. І пам'ятайте, завжди краще перестрахуватися і взяти тканини з запасом, з решти шматків можна зшити серветки для столу, наволочки для диванних подушок, а ось недолік матеріалу може обернутися справжньою катастрофою.