Як вибрати систему відеоспостереження.

Системи відеоспостереження все активніше входять у наше життя. Встановлена відеокамера значно підвищує безпеку: зловмисники воліють «працювати» там, де систем відеоспостереження немає. Перед тим, хто вирішив обзавестися системою відеоконтролю, встає вибір - яку систему вибрати?
Інструкція
1
Для початку чітко визначте, яким цілям має слугувати встановлювана система відеоспостереження, що саме вона повинна робити. Правильне визначення завдань дозволить вам вибрати найбільш підходящу систему і, в ряді випадків, заощадити на витратах. Враховуючи, що в солідних компаніях проектування та монтаж подібних систем здійснюється спеціалізованими фірмами, розглянемо найпростіший варіант - вибір системи відеоконтролю для приватного домоволодіння.
2
Гарна система відеоспостереження повинна захищати ваш будинок з усіх боків, не залишаючи «сліпих» зон. У той же час, кількість встановлених відеокамер повинно бути мінімально необхідним, вони не повинні дублювати один одного. Відеокамери, встановлювані уздовж периметра домоволодіння, повинні бути досить добре помітними - в цьому випадку вже сама їх наявність буде виконувати захисну функцію. Плануючи покупку відеокамер, ретельно сплануйте їх кількість і місце розташування.
3
Відеокамери спостереження діляться на внутрішні і зовнішні. Останні повинні витримувати високу вологість і перепади температури, тому коштують дорожче тих, що встановлюються в приміщеннях. Самі гарні відеокамери можуть працювати навіть у повній темряві. Внутрішні відеокамери можуть встановлюватися приховано, для цього використовуються моделі з дуже маленьким об'єктивом.
4
Найважливішою складовою частиною системи відеоспостереження є відеореєстратор. У найпростішому варіанті його функції бере на себе звичайний комп'ютер, що надходить з відеокамер інформація записується на жорсткий диск. Більш дорогий і складний варіант передбачає установку окремого відеореєстратора - він має кілька жорстких дисків великої ємності, стійкий до комп'ютерних збоїв і відключенню електроенергії.
5
У найскладніших випадках використовується відеосервер - завдяки підключенню до інтернету у власника з'являється можливість переглядати поступає з відеокамер картинку, перебуваючи за тисячі кілометрів від дому. Відеосервер бере на себе і багато інших охоронні завдання: наприклад, до нього можуть підключатися лінії охоронної та пожежної сигналізації. Функції відеосервера, в спрощеному варіанті, може взяти на себе і звичайний домашній комп'ютер.
6
Навіть повністю змонтована система відеоспостереження не зможе працювати без спеціалізованого програмного забезпечення. Для того, щоб при налаштуванні системи не виникло проблем з програмною сумісністю, купуйте весь комплект обладнання та програмне забезпечення в однієї спеціалізованої фірми. В цьому випадку ви спростите процес налаштування і зможете розраховувати на гарантійне та післягарантійне обслуговування.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=a2_NCRU2YYM