Як знайти проекції точок.

Перед створенням кінцевого зображення об'єкта, на кресленні будуються роздільно всі його деталі (елементарні складові). Будь геометричний об'єкт складається з ліній, площин, які складаються з точок. Як проектуються точки, розглянуто в даній статті.
Вам знадобиться
  • Олівець, лінійка, підручник з нарисної геометрії або креслення.
Інструкція
1
З використанням методу проекцій, будується зображення геометричних тіл на кресленнях, при цьому одного зображення недостатньо, для однозначної передачі форми тіл, його елементарних геометричних складових потрібно як мінімум дві проекції. Отже, дві проекції потрібно для визначення точки в просторі.
2
Розгляньте простір двогранного кута з точкою А, яка знаходиться всередині, її проекцію потрібно побудувати. Використовуються дві площини проекцій: горизонтальна П1 і вертикальна П2 (перпендикулярна горизонтальної і розташована перед спостерігає) .Проекціі площині, прямий або точки на вертикальну площину називаються фронтальними проекціями. Вісь проекцій - перетин проекційних площин, яке представляє собою лінію.
3
На проекційні площини точка А проектується ортогонально. Перпендикулярні проектують промені об'єднуються в проецирующую площину, яка, в свою чергу, перпендикулярна площинам проекцій.Совмещая горизонтальну і фронтальну площини П1 і П2 обертанням по осі П2/П1, виходить плоский креслення.
4
Перпендикулярно осі П2/П1оказивается лінія, на якій розташовані обидві проекції точки. А1 і А2 - горизонтальна і фронтальна проекції точки з'єднані прямий А1А2 - вертикальною лінією зв'язку.
5
Внаслідок отримано комплексний креслення, на якому положення точки по відношенню проекційних площин визначено однозначно за рахунок пов'язаних між собою ортогональних проекцій. Завдяки побудованим відрізкам вертикальної лінії зв'язку можна визначити положення точки по відношенню до проекційним площинах.
Зверніть увагу
Тільки двома проекціями можна однозначно визначити положення точки в просторі.
Корисна порада
Висота h (АА1 = h) і глибина f (AA2 = f) дозволяють визначити положення точки в просторі щодо площин.
Три стандартні проекції - фронтальна, профільна і горизонтальна - містять необхідну і достатню інформацію про зовнішній вигляд і внутрішній устрій деталей, які мають хоча б одну вісь симетрії. Якщо у деталі складна конфігурація або багато внутрішніх порожнин з криволінійною поверхнею, можуть знадобитися додаткові розрізи і проекції.
Вам знадобиться
  • - набір олівців для креслення різної твердості;
  • - лінійка;
  • - кутник;
  • - циркуль;
  • - ластик .
Інструкція
1
Проекційна зв'язок між елементами деталі зберігається при будь-якій відстані між зображеннями трьох видів цієї деталі на кресленні. Завдяки такому зв'язку можна за двома проекціями побудувати третю відсутню. Нехай вам дано вид на деталь спереду (фронтальна проекція) і вид збоку (профільна проекція). Це припущення допустимо для будь-яких двох проекцій, адже деталь можна повернути як завгодно.
2
Проведіть тонку вертикальну лінію між фронтальною та профільної проекціями. Продовжіть цю лінію вниз до рівня бажаного розташування третьої проекції. Проведіть тонку горизонтальну лінію під двома даними проекціями на довільній відстані. Третя проекція буде побудована нижче горизонтальної лінії під фронтальною проекцією. Допоміжні вертикальна і горизонтальна лінії служать для побудови третьої проекції деталі.
3
Побудуйте проекції всіх вершин двох наявних видів деталі на допоміжну горизонталь. Іншими словами - опустіть перпендикуляри на допоміжну горизонталь з усіх вершин на фронтальній та профільної проекціях. Перпедікуляри, проведені з точок фронтальної поверхні, продовжите нижче допоміжної горизонтальної лінії до бажаного місця розміщення третьої проекції. Ви отримали ширину ще не накреслений третьої проекції. Перпендикуляри, проведені з точок профільної проекції, за горизонталь продовжувати не потрібно.
4
Поставте голку циркуля в точку перетину допоміжних вертикалі і горизонталі. Олівець циркуля встановіть в точку перетину допоміжної горизонталі і перпендикуляра, опущеного з точки профільної проекції. Отриманим радіусом зробіть позначку на допоміжній вертикалі вниз. Таким же чином за допомогою циркуля перенесіть проекції всіх вершин профільної проекції з допоміжною горизонталі на допоміжну вертикаль.
5
Відновіть перпендикуляри до вертикальної допоміжної лінії з перенесених на неї проекцій вершин профільної проекції деталі. Продовжіть отримані перпендикуляри до перетину з вже побудованими лініями третьої проекції.
6
Закончите викреслювання третьої проекції деталі. Обведіть основною лінією контур деталі і всі видимі частини проекції. Штриховий лінією виконайте невидимі частини деталі. Місця розташування кіл на виконуваної третьої проекції позначені квадратами, отриманими при перетині перпендикулярів до допоміжних лініях. Впишіть в ці квадрати кола.
7
Для завершення роботи нанесіть розмірні лінії і проставте розміри.