Як побудувати дерев'яні підлоги.

Дерев'яні підлоги є традиційним покриттям підлоги. Вони однаково добре вписуються як в інтер'єр заміського будинку, так і в інтер'єр міської квартири. Настил дерев'яної підлоги вимагає певного досвіду і спеціальних знань. Тому, особливо якщо ви вирішили зробити підлогу з дорогих порід дерева, рекомендується довірити цей вид робіт професіоналам. Але якщо ви впевнені в своїх силах можна спробувати побудувати дерев'яну підлогу своїми руками.
Вам знадобиться
  • - цвяхи;
  • - молоток;
  • - антисептик;
  • - брус;
  • - дошка;
  • - скоби;
  • - запобіжні планки;
  • - клини.
Інструкція
1
Виберіть деревину для полаЕслі надалі ви плануєте покривати його лаком можна розглянути такі традиційні види підлогового покриття як горіх, червоне дерево і дуб. Правда, слід зазначити, що ціна на ці породи досить висока. Також для настилу дерев'яної підлоги добре підійде деревина хвойних порід - модрина, кедр, сосна, ялиця. Ці види деревини відрізняються високою міцністю і зносостійкістю.
2
Слід мати на увазі, що для настилу підлог необхідно використовувати тільки суху деревину. Якщо дерево вологе чи навпаки, пересушена, ваші підлоги можуть пожолобитися практично відразу після укладання.
3
Підготуйте дошки для укладки полаДоскі для настилу дерев'яної підлоги необхідно ретельно обробити з виворітного боку спеціальними засобами проти гниття. Як антисептик рекомендується використовувати фторид натрію, фторсиликат амонію або кремнефторід амонію. Розведіть препарати згідно інструкції і акуратно нанесіть на дошки пензлем або за допомогою розпилювача. Не забудьте також обробити прокладки і лаги.
4
Встановіть лагіДля виготовлення лаг використовується дерев'яний брус, який укладається з кроком 40-80 см. Виріжте на верхній поверхні лаг пази розміром 3х2 см. Ці пази забезпечать вентиляцію під дошками підлоги. Встановіть крайні лаги біля протилежних стін на відстані в 15-25 см від них. Вирівняйте лаги і прикріпіть їх за допомогою цвяхів.
5
Зробіть настілВнімательно огляньте дошки. Не використовуйте дошки з тріщинами і сколами. Розкладіть їх на лаги з таким розрахунком, щоб зазор між ними не перевищував 1 мм. Слід враховувати, що відступ від внутрішніх стін повинен становити 1 см, а від зовнішніх - 2 см. Позначте і пронумеруйте кожну дошку. Закріпіть першу дошку за допомогою двох цвяхів. Цвяхи слід забивати під невеликим нахилом. Для настилу підлог рекомендується використовувати спеціальні цвяхи без капелюшків.
6
Візьміть наступну дошку, згідно зробленої нумерації і призначте до першої. Вбийте в лаги скоби з таким розрахунком, щоб між скобою і дошками залишався зазор. Скоби повинні бути вбиті на відстані 5-7 см від кромки першої дошки. Вставте в зазор, впритул до першої дошки, запобіжну планку. Вбийте клин. Ширина клина повинна трохи перевищувати ширину зазору. Закріпіть дошку цвяхами. Вийміть скоби і виконайте аналогічну операцію з усіма наступними дошками.
7
Проведіть пристругуванням стиків між дошками. Покрийте підлогу лаком чи фарбою.
Корисна порада
Настил дерев'яної підлоги рекомендується проводити в кінці опалювального сезону, т.к. укладене влітку підлоги можуть розсохтися і дати тріщину.