Як виростити цибулю ріпку.

Лук-ріпку можна виростити з севка або з насіння. Агротехніка вирощування нескладна, головне - ьвовремя посадити цибулю в добре удобрений грунт і вчасно прибрати. Також цибулю потребує своєчасних прополка, розпушуванні і поливі. Найбільш багатий урожай можна отримати на світлому ділянці і добре удобрених грунтах.
Вам знадобиться
  • - севок;
  • - насіння;
  • - перегній;
  • - сечовина;
  • - лопата;
  • - марганцівка.
Інструкція
1
Для вирощування цибулі-ріпки ретельно перекопайте ділянку, внесіть перегній з розрахунку 500 кг на одну сотку. Додатково внесіть 40 г сечовини. Сечовина допомагає сформуватися рясної зелені, яка буде живити цибулину весь вегетаційний період.
2
Посадку севка проводите в квітні, як тільки зійде сніг, підсохне і прогріється грунт. Якщо севок посадити занадто пізно, він піде в стрілку і цибулини не зав'яжеться, а утворюється насіння.
3
Перед посадкою переберіть севок. Весь сухий, підгнилий і пошкоджений, для вирощування не підійде. Що залишився севок замочіть в рожевому розчині марганцівки на 6 годин, після чого висаджуйте на грядку.
4
Відстані між рядами і цибулинами робіть 10-15 см. Висаджувати цибулю, просто растиківая на потрібній відстані. Після посадки зробіть рясний полив грядок. Мульчувати посадки землею не потрібно, але можна присипати шаром перегною або тирси листяних порід. Це дозволить довше зберігати вологу, попереджаючи пересихання. Також можете посипати грядки деревною золою, щоб запобігти появі шкідників.
5
Систематично поливайте, рихлите і прополювати грядки. Як тільки зелень починає жовтіти і лягати, припиніть полив.
6
Збирання виробляєте під час масової зрілості цибулин, коли основна частина пера почала підсихати.
7
Покладіть зібраний цибулю тонким шаром під навісом для дозаривания. Обрізку виробляєте, коли перешийок підсох і став тонким.
8
Щоб виростити цибулю з насіння, виробляєте посів восени. Після масових сходів насіння зробіть проріджування на відстані 7 см. Після того як перо підросте, проведіть повторне проріджування на відстань 15 см.
9
Догляд, прибирання лука ріпки з насіння практично нічим не відрізняється від вирощування цибулі з сіянки. Якщо посів проведений восени, то цибулини виростуть не набагато дрібніші, ніж при посадці севка.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=MllriaonSik