Як прибрати парафін з тканини. Як прибрати віск з рушники.

Здавалося б, випадкове пляма парафіну на одязі може зіпсувати річ назавжди, але не варто турбуватися завчасно. Для видалення таких плям існує маса способів.
Вам знадобиться
 • Паперові серветки
 • Праска
 • Ефір
 • Бензин для запальнички
 • Пральний порошок
 • Кондиціонер для білизни
 • Морозильная камера
 • Ватяний тампон
 • Гострий предмет
 • Гаряча вода
Інструкція
1
Акуратно зніміть тупим ножем надлишки воску з тканини. Місце тканини, де знаходиться пляма, покладіть між звичайними столовими серветками і почніть проглаживать теплою праскою. У міру розплавлення віск буде вбиратися. Коли на серветці проявиться пляма, поміняйте папір і продовжуйте гладити до повного видалення слідів парафіну. Після прасування рекомендується випрати тканину з використанням порошку і кондиціонера для білизни.
2
Видаліть зайвий віск гострим предметом, пропрасуйте тканину через паперовий рушник. Потім нанесіть на ділянку, де знаходиться пляма, невелика кількість ефіру або бензину для запальничок. Змочіть ефіром або бензином ватний тампон і інтенсивно промокайте пляма. Після видалення плями прополощіть тканину в теплій воді.
3
Ефективним методом видалення плям подібного роду є низькі температури. Для видалення парафіну помістіть тканина в морозильну камеру. Час перебування тканини в морозилці залежить від інтенсивності її роботи. Як тільки тканина затверділа і покрилася інеєм - процедура закінчена. З завмерлою тканини видаліть за допомогою щітки (для тонких тканин краще використовувати зубну щітку з м'якою щетиною) залишки парафіну. Оброблену тканину виперіть в теплій воді з додаванням порошку.
4
Для тканин, що не мають тенденцію до усадки (наприклад, джинси), підійде прання в гарячій воді. Налийте в таз воду температурою від 50 до 60 градусів і розведіть в ній звичайний пральний порошок. Замочіть ділянку тканини з плямою на 30 хвилин. Після цього інтенсивно виперіть і прополощіть тканину. Даний спосіб ефективний і при пранні в пральній машині, якщо вона має відповідний температурний режим.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=Rlsof0uTCCY
Корисна порада
Якщо ви побоюєтеся самостійно видаляти пляма парафіну, то краще скористатися послугами хімчистки.
Плями від воску або парафіну найчастіше з'являються після вечора при свічках, тому найчастіше страждають скатертини та серветки. Звичайно ж, і одяг піддається іноді цієї долі. Парафінові краплі неминучі під час приготування своїми руками декоративних свічок. Як відомо, ці плями дуже стійкі, і від них досить важко позбутися, але, на щастя, є способи, як їх вивести.
Вам знадобиться
 • праска, бавовняна тканина, серветки, скипидар і спирт
Інструкція
1
відскоблити з постраждалою тканини залишки речовини. Неважливо, стеарин, парафін або віск залишився на полотні. Пропонований спосіб підійде для всіх перерахованих видів забруднення.
2
Намочіть бавовняну тканину, після чого зверху прикрийте її паперовими серветками.
3
Покладіть під пляму натуральну тканину, попередньо змочену в денатураті. Не використовуйте синтетику, вона може зашкодити процесові при нагреваніі.Прогладьте вийшла комбінацію гарячою праскою.
4
Міняйте верхні серветки, поки на них не будуть виступати плями. Серветки в даному випадку будуть вбирати в себе розплавлений віск або парафін. На Рятувати полотні після цієї процедури повинні просто залишитися жирні плями.
5
Протріть ці плями ватним або матерчаті тампоном, який попередньо був змочений в очищеному бензіне.Поместіте виріб в пральну машину і виперіть.
6
Цей спосіб не підійде, якщо краплі потрапили на велюрову або оксамитову оббивку. Тут ваші дії такі: таким же чином соскребите парафін і після цього обробіть пляма спиртом або скипидаром. На цих тканинах ні в якому разі не використовуйте праску.
7
Якщо парафіном або воском забруднений килим, ваші дії повинні бути наступними. Зчистите його з ворсу, після чого з листа картону виріжте отвір, який буде трохи більше плями.
8
Помістіть в декілька шарів на пляму білу тканину, картон з отвором покладіть при цьому зверху, воно повинно виявитися рівно над плямою.
9
Поставте на конструкцію гарячу праску. При цьому стежте, щоб днище праски не зачіпало ворс килима. Чи не пропрасовуйте, а прес отриману конструкцію.
10
Обробіть килим спеціальним засобом для таких виробів, коли в тканину вбереться парафін, Розчешіть килим щіткою.