Як зробити книжкову шафу.

Якщо складання меблів є вашим хобі не перший місяць, то виготовити книжкова шафа не важко. Даний предмет меблів відноситься до досить складним і великим виробам, але тільки уявіть, як він прекрасно виглядатиме у вашій бібліотеці.
Вам знадобиться
  • - Дерев'яне полотно;
  • - Електролобзик;
  • - Клей;
  • - Шурупи;
  • - Цвяхи;
  • - Грунтовка;
  • - Шпаклівка по дереву;
  • - Емаль.
Інструкція
1
З дерев'яного полотна випиляєте боковини і нижню полицю. Деталі відшліфуйте. Далі підготуйте дві смужки самоклеящегося шпону. Використовуючи праску, приклейте смужки до ребер боковин. Зайве відріжте, ребра відшліфуйте.
2
Далі необхідно вирізати дуги. Для цього нанесіть позначки. Від низу кожної боковини по 70 мм і на нижньому торці боковин, виміряючи від переднього і заднього кутів у напрямку до центру 150 мм. За даними відмітинах проведіть дуги, які виріжте за допомогою електролобзика. Між дугами необхідно зробити горизонтальний виріз.
3
На нижнє ребро встановіть боковини. Між боковин розташуйте днище на відстані 80 мм від нижнього ребра. За допомогою клею і шурупів закріпіть.
4
До низу каркаса встановіть нижню планку. Для кріплення використовуйте оздоблювальні та паркетні цвяхи. При цьому оздоблювальними цвяхами планку прибивають через боковини, паркетні цвяхи пропускають крізь дно.
5
На верхні торці боковин встановіть кришку. Для цього так само використовуйте клей і цвяхи. Під кришкою закріпіть верхню планку. Далі виготовте вертикальні стійки, після чого прибийте з боків каркаса, відмірявши по 6 мм від задніх ребер боковин.
6
Позначте ділянки, де будуть встановлені полкодержатели. За допомогою цвяхів закріпіть задню стінку. Виріжте планки полиць і полки. До передніх крайках полиць прибийте планки, стежачи за тим, щоб верхній край планок був на одному рівні з верхньою поверхнею полиць.
7
За допомогою паркетних цвяхів прибийте полкодержатели на них нанесіть клей і встановіть полиці. Виріжте верхні і нижні бічні і передні окантовки. Приклейте їх до виробу.
8
На останньому етапі виготовлення книжкової шафи, отвори з шурупами обробіть шпаклівкою по дереву, цвяхи «утопите». Саме виріб слід відшліфувати, покрити ґрунтовкою і емаллю у два шари. Зробити книжкова шафа нескладно, головне мати бажання.