Як побудувати зграйку. зробити лаз на дах.

Зграйка - це приміщення для утримання худоби. Зимова зграйка повинна бути побудована капітально, за всіма правилами будівництва, мати фундамент, підлога, стіни з якісного матеріалу, віддушини. Щоб збудувати приміщення для худоби, слід отримати дозвіл у відділі архітектури та містобудування і приготувати будівельні матеріали.
Вам знадобиться
  • - дозвіл з відділу архітектури та містобудування;
  • - будівельні матеріали.
Інструкція
1
Зверніться до районного відділу архітектури та отримайте дозвіл, так як будь-які споруди на власній ділянці можна робити тільки в тому випадку, якщо вам видадуть дозвіл.
2
Отримавши дозвіл, викопайте котлован під фундамент. Фундамент можна робити стрічковий або монолітний. Копайте котлован з урахуванням промерзання грунту у вашій місцевості та рівня проходження ґрунтових вод. Фундамент повинен бути нижче рівня промерзання грунту і вище рівня грунтових вод.
3
Встановіть опалубку, насипте піщано-гравійну подушку, ретельно її утрамбуйте, вмонтуйте арматурний каркас і залийте фундамент вище рівня грунту на 50 см.
4
Перед будівництвом стін з будь-якого матеріалу зробіть цоколь з трьох рядів червоної цегли, призначеного для укладки цоколів.
5
Стіни ви можете зробити з будь-якого матеріалу: з бруса, блоків, цегли, з тесу методом каркасної засипки. У будь-якому випадку буде потрібно додаткове утеплення і захист від вологи.
6
Після установки стін покладіть на стелю лаги з товстого бруса або кругляка, зробіть каркас для даху. Дах на стайках роблять одне або двосхилий. Найбільш дешевий і зручний варіант - це зробити односхилий дах, а в даху залишити місце в ваш зріст або вище, щоб складати на зиму сіно чи солому. Через стелю і дах виведіть 2-3 віддушини. Зробіть їх з товстих металевих або бетонних труб або з тесу, збивши квадратні труби.
7
У стелі зробіть широкий лаз, а на дах драбину. У зимовий час, коли буде багато снігу, дуже зручно залізти на дах і скинути через лаз сіно чи солому.
8
Всередині зробіть штукатурку і побілку стін. Якщо ви збираєтеся тримати свиней, то оббейте стіни дрібною сіткою, призначеної для обгородження тварин, так як свині мають звичку гризти стіни доти, поки не буде наскрізних дірок. Через сітку вони цього зробити не зможуть.
9
Всередині зграйки зробіть дерев'яний або бетонну підлогу, встановіть стійки і відгородите кошари. Загони ви можете обгородити товстим тесом або тієї ж сіткою, якої оббивали стіни.
10
Зовнішні стіни обтягніть шаром пароізоляції і поверх нього теплоізоляції. Проведіть обробку на свій розсуд.