Як отримати рідкий азот. Як зробити рідкий азот в домашніх умовах.

Рідкий азот являє собою хімічну сполуку, зазвичай використовується для швидкого заморожування. Хоча ця речовина частіше використовується в наукових лабораторіях, воно також може бути використано в домашніх умовах. У процесі виготовлення рідкого азоту потрібно проявляти обережність, тому що це може бути небезпечно.
Вам знадобиться
  • - порожня 2л пластикова пляшка - 1 шт .;
  • - порожня 0,5л пластикова пляшка - 1 шт.;
  • - ножиці;
  • - сухий лід;
  • - ізопропіловий спирт ;
  • - голка
Інструкція
1
При створенні рідкого азоту важливо дотримуватися необхідних заходів обережності. Одягніть щільні джинси, футболку з довгим рукавом і робочі рукавички. Крім того, використовуйте захисні окуляри для очей і уникайте ймовірність потрапляння вашого волосся в радіус експерименту. Це може запобігти можливим тілесні ушкодження.
2
Використовуйте 2х-літрову пластикову пляшку. Вона повинна бути порожньою, чистою і сухою. Ви можете видалити етикетку, щоб спостерігати за експериментом. Візьміть гострі ножиці і обріжте приблизно 7,5 - 8 см верхній частині пляшки. Зайву частину викинете.
3
Приблизно наполовину заповніть підготовлену 2л пляшку сухим льодом. Завжди надягайте рукавички при роботі з сухим льодом, оскільки дотик до нього може призвести до серйозних травм.
4
Для отримання рідкого азоту, до сухого льоду необхідно додати ізопропіловий спирт (іншими словами, медичний спирт). Щоб безпечно додати спирт, за допомогою великої голки зробіть кілька отворів у дні і з боків 500 мл пластикової пляшки. Потім помістіть її всередину 2-літрової пляшки і акуратно розмістіть між шматками сухого льоду. При цьому велика частина меншою пляшки повинна бути покрита сухим льодом. У міру необхідності, можна додати сухий лід. Переконайтеся, що отвори маленької пляшки відкриті, і щільні частинки не перекривають доступ.
5
Акуратно влийте невелику кількість спирту у велику пластикову пляшку, поверх сухого льоду. Результатом об'єднання двох з'єднань стане утворення рідкого азоту, який буде надходити в меншу пляшку через отвори, створені раніше, і конденсуватися.
6
Як тільки всередині меншою пляшки буде достатня кількість рідкого азоту, швидко видаліть її з 2-х літрової пляшки. Помістіть рідкий азот в надійний контейнер і відповідним чином позначте його. Для використання в майбутньому, він може зберігатися при кімнатній температурі протягом 30 днів.
Рідкий азот (N2) являє собою прозору рідину, з трохи меншою, ніж у води, щільністю. У цьому стані азот має виключно низьку температуру (близько - 196 градусів). Яким чином можна отримати рідкий азот ?
Інструкція
1
Оскільки рідкий азот при контакті з повітрям і нагріванні дуже швидко випаровується, різко збільшуючись в обсязі, його зберігають в особливих умовах: або в спеціальних низькотемпературних ємностях, при підвищеному тиску, або в «судинах Дьюара ».
2
В даний час використовується кріогенний метод, тобто спосіб глибокого охолодження повітря. Він застосовується як у промислових масштабах, так і в лабораторних.
3
Ключовий момент - отримання дуже низьких температур, необхідних для скраплення повітря. Тут можна використовувати три методи: - Використовуючи низкокипящие рідини, при їх випаровуванні, вони поглинають велику кількість тепла, за рахунок чого сильно охолоджується воздух.-Шляхом дроселювання (ефект Джоуля-Томпсона) .- Шляхом адіабатичного розширення газу.
4
Найбільш поширені перші два методи. При використанні низкокипящих рідин, послідовно застосовуються кілька хладоагентов, підібраних таким чином, щоб зріджування одного відбувалося за рахунок випаровування іншого. Метод досить ефективний, але конструктивно складний.
5
Другий метод вимагає попереднього сильного стиснення повітря (до 200 - 250 бар). Широко використовується, незважаючи на низьку ефективність таких установок.
Корисна порада
Широко використовується в різних галузях промисловості і науки. Наприклад, в якості ріжучого елементу (кріогенна різка), в молекулярної біології, генної інженерії, селекційному справі (в якості охолоджуючого елемента при зберіганні клітинних культур і фрагментів ДНК), при пожежогасінні, у випадках необхідності швидкого охолодження обладнання, датчиків і т.д. Застосовується також у медицині для лікування рубців, бородавок, папілом, вугрової висипки. Незамінний при різного роду надзвичайних ситуаціях, коли виникає необхідність доставки великої кількості препаратів крові.