Як приготувати кашу для прикорму. Як приготувати кашу малюкові.

З кожним місяцем життя фізична активність малюка збільшується, а грудне молоко або штучні суміші не в змозі повністю покрити енергетичні витрати. Тому перед батьками постає питання введення додаткового прикорму, наприклад, у вигляді каші.
Інструкція
1
Почніть давати малюкові каші, в яких не міститься рослинний білок глютен, так як фермент пептідази, що розщеплює цей білок, ще не виробляється в достатній кількості. Готуйте каші рисову при схильності до проносів, гречану при низькому гемоглобіні, кукурудзяну, потім додавайте в раціон вівсянку, а після року - манну кашу.
2
Розмеліть крупу в чистій кавомолці до стану борошна або придбайте спеціальну подрібнену крупу для дитячого харчування. Готуйте кашу краще на воді, тому що у дитини можливе виникнення харчової алергії до білка молока. Рис або гречку заливайте холодною водою, а вівсянку або манку засинайте в киплячу воду. Варіть кашу до готовності на слабкому вогні, постійно помішуючи. Після охолодіть її. Перед годуванням додайте в кашу 20 - 30 мл грудного молока або суміші, щоб смак продукту був більш знаком малюкові.
3
Запропонуйте дитині 5 - 10 мл каші (близько 1 ч. Ложки) перед ранковим годуванням грудьми або штучними сумішами. Через день збільште дозу до 30 - 50 г і за півтора тижні доведіть об'єм одного годування до 130 - 150 г. На другому тижні малюк повинен повністю звикнути до нового продукту харчування. Після цього вводьте інший вид крупи. А коли малюк освоїть всі три види нізкоаллергенних круп, готуйте трехзлаковие суміші.
4
На першому тижні давайте дитині 5% кашу, тобто на 95% води 5% крупи. Постійно стежте за станом шкіри і характером стільця малюка. Через 2 - 4 тижні від початку прикорму замініть кашу на більш густу 10-відсоткову. Через місяць додавайте в неї 3 - 5 г вершкового масла або 10-відсоткові дитячі вершки (не більше 50 г) і цукор (5 г цукру на 100 мл каші), якщо у дитини немає алергії. А вже після досягнення малюком однорічного віку поступово вводите в раціон молочні каші. Спочатку зваріть кашу на половинному молоці, тобто половина рідини вода, а половина молоко. Якщо у дитини не з'явилася алергія, через 2 тижні замініть рідина повністю коров'ячому молоком.