Як виростити лимон з кісточки.

Даремно багато хто думає, що з кісточок звичайних лимонів, куплених в магазині, ніколи не виросте рослина, здатне плодоносити, або що першого врожаю доведеться чекати більше 20 років. Навпаки, лимони є найбільш практичними з усього сімейства цитрусових рослинами для вирощування. Вони можуть принести перші, більші і ароматні, ніж покупні, плоди вже через 4 роки. При цьому плодоносити дерево лимона може цілий рік.
Вам знадобиться
  • кісточки плодів лимона
  • стаканчики або горщики для посіву
  • розпушена, родючий грунт
Інструкція
1
В першу чергу, потрібно вибрати насіння для посіву. Для цього відберіть зі свіжих плодів лимона найбільш великі кісточки.
2
Наповніть маленькі стаканчики або горщики, що мають дренажний отвір на дні, пухкої родючим грунтом і посійте в них вибрані насіння на глибину 1-2 см. Насіння треба сіяти відразу після вилучення з плоду. Посійте відразу десять або трохи більше насіннячок, щоб потім була можливість вибрати найкращі і сильні рослини. Сходи повинні з'явитися через 2-3 тижні.
3
Через 3-5 місяців, коли саджанці підростуть, акуратно пересадити їх в більш простору ємність, намагаючись не порушити при пересадці земляний ком.
4
Додайте в ґрунтову суміш трохи біогумусу, для прискорення розвитку рослин.
5
Час від часу повертайте горщики з саджанцем лимона, приблизно на чверть обороту, щоб рослина рівномірно отримувало сонячне світло.
6
Не допускайте розвиток сіянця у вигляді одного стебла, обов'язково потрібно викликати бокове розгалуження, для чого потрібно акуратно розщеплювати за допомогою нігтя або пінцета верхівку знову відростаючих пагонів. Також по мірі зростання лимонного дерева не допускайте, щоб гілки росли всередину крони, і його крона НЕ загущающих.
7
Для того щоб дерева початок плодоносити, перетяните біля самої основи ствол і пару основних гілочок рослини, мідним дротом, до легкого вдавлення її в кору рослини. Цей прийом викличе наплив і деформацію, в результаті рослина виробляє речовини, що стимулюють появу плодових бруньок. Після закінчення 6-12 місяців обережно зніміть кільце, обробіть ствол садовим варом і оберніть смужкою з еластичного поліетилену, поки пошкодження не затягнеться.
8
Для стимулювання цвітіння і плодоношення рослини використовуйте штучне освітлення - фіто-лампи або лампи денного світла, зволожуйте повітря в кімнаті.
9
Два рази на рік - у лютому і червні - пересаджуйте рослина у велику ємність і обов'язково додавайте в грунт комплексні добрива.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=e13sn0a2o2s
Корисна порада
При відборі саджанців вибирайте рослини, що мають спочатку кремезну крону, така рослина має схильність куститься. Важливо, щоб рослина мала багато рідко опадаючих листочків. Відбраковуються рослини з великою кількістю коротких голок і тонких пагонів.
Лимонное деревце, яке згодом дасть плоди, можна виростити з семечка, посадивши його відразу ж після вилучення з плоду. Уже через два - три тижні насіннячко проросте.
Вам знадобиться
  • лимон, горщики, біологічні препарати, компост
Інструкція
1
Найбільші кісточки з лимонів треба відразу посадити в невеликі ємності. В стаканчиках неодмінно повинні бути дренажні отверстія.Можно попередньо обробити насіння біологічним природним стимулятором (наприклад, на кілька годин "замочити" цитрусові кісточки в розчині гумату натрію Сахалінський, а потім ще на кілька годин - у воді з додаванням препаратів "циркон" і "епін -екстра "). Це благотворно позначиться на розвитку кореневої системи лимонного деревця, прискорить його зростання і зробить більш пристосованим до умов російської квартири.
2
Краще одночасно посадити 10 - 15 насіннячок, щоб потім вибрати кращі (потенційно скороплідні) рослини. Кісточки треба помістити в пухку землю на 1 - 2 см.Когда лимончики проростуть, їх треба акуратно перевалити у велику ємність, зберігаючи повністю земляний ком. При цьому можна додати в грунтову суміш біогумус - компост, "зроблений" дощовими хробаками.
3
Здорове лимонне деревце повинно мати не менше десяти листя. Щоб рослини не втрачали листя, їх спочатку треба пересаджувати щорічно, потім - раз на три роки. Поступово слід збільшувати розміри ємності для посадки.
Зверніть увагу
Лимони з насіння виростають більш витривалими і пристосованими до домашніх умов, ніж рослини з магазину. Вони можуть обходитися без ідеального освітлення та оптимальної вологості повітря.
Корисна порада
При хорошому догляді з насіння виростають великі дерева, але плоди на них з'являються тільки через 7 років. Щоб отримати плоди вже через 3-4 роки, треба провести щеплення чи живцювання рослини.