Як розрахувати шпалери.

Поклейка шпалер - один з найшвидших і нескладних процесів декорування стін. З ним легко впоратися, навіть не будучи професіоналом. Запорукою успіху при цьому буде правильний розрахунок потрібної кількості шпалер.
Інструкція
1
Щоб вірно розрахувати кількість шпалер, необхідних для ремонту кімнати, необхідно провести правильний обмір приміщення. Для цього вам знадобляться два параметра - периметр кімнати і її висота. Периметр кімнати - це загальна протяжність всіх кімнатних стін. Стандартна висота стелі в сучасних квартирах становить 2,5 метра, але все ж краще виміряти її самому. Простору, на яких розташовані вікна і двері, в загальну площу не враховуються, але і нехтувати ними не варто. Запишіть їх в окрему графу.
2
Велику роль в правильних розрахунках відіграватиме ширина і довжина рулонів вибраних шпалер. Довжина стандартного рулону становить зазвичай 10,5 метрів. Ширина може бути різною - 50, 70 або 100 см. При стандартній висоті стіни зі стандартного рулону повинно вийти 4 повних смуги і один вертикальний відрізок. Подивіться, не підійде чи цей відрізок для наклеювання над дверима або під вікном. При цьому потрібно пам'ятати, що навіть якщо шпалери не мають візерунком, вимагає підбору, наклеювати цей відрізок можна тільки в тому напрямку, в якому йдуть усі смуги, повертати або перевертати цей шматок ні в якому разі не можна.
3
Якщо ж шпалери мають складним малюнком, то при нарізанні смуг необхідно буде враховувати і його. Якщо візерунок повторюється кожні 15 см, то кожній смузі необхідний буде запас довжини, не менше 30 см. Тому зі стандартного рулону більше трьох смуг вам отримати буде дуже складно. Решта обрізки прекрасно підійдуть для обклеювання схронів.
4
При покупці шпалер до обчисленого кількістю варто придбати запасний рулон. Зайвим він ніколи не буде. Але це допоможе заповнити можливий брак у процесі ремонту або придасться в майбутньому, коли з'явиться необхідність замінити зіпсований ділянку шпалер в майбутньому. Не викидайте відразу всі етикетки з рулонів, збережіть хоча б одну, на якій буде вказана серія купленої вами партії. Дуже часто буває, що шпалери однієї марки, що йдуть під одним номером, мають різну серійну маркування, а візуальне відмінність різних серій ви зможете помітити вже тільки на стіні, коли буде пізно. Правильний розрахунок, уважність і акуратність стануть запорукою успішного ремонту у вашій кімнаті.
Починати правильний ремонт слід з постановки цілей самого ремонту. Коли визначені цілі, приміром, ремонт у вітальні, далі вибираються способи ремонту: стелі, стін, вікон, дверей, підлоги, заміна нагрівальних приладів і т.п. Потім складається попередній кошторис, що враховує витрати на придбання будівельних матеріалів, наймання робітників для виконання окремих робіт чи всього ремонту. Якщо витрата фарби, ремонт або заміна вікон і дверей розраховуються порівняно нескладно, то питання: «Як розрахувати кількість шпалер для кімнати?», - Іноді викликає певні складності.
Вам знадобиться
  • рулетка, калькулятор
Інструкція
1
Потрібно поміряти кімнату: весь периметр, висоту стін, розміри вікон і дверей. Потім слід розрахувати площу, яка буде обклеєна шпалерами. Знаючи ширину шпалер і довжину в рулоні нескладно розрахувати потрібну кількість рулонів для обклеювання. Але це буде тільки попереднє кількість. Розрахувати кількість шпалер точніше допоможе методика розрахунку по смугах наклейки.
2
Припустимо, що периметр кімнати становить (приміщення 6х3 м) - 6х2 + 3х2 = 18 погонних метрів. Якби не було вікон і дверей, то буде потрібно (ширина шпалер в рулоні 50 см) - 18: 0,5 = 36 смуг.
3
Стандартні двері мають ширину 80, 90 і 100 см. Інші розміри зустрічаються рідше. Висота дверей зазвичай становить 200 см. Для обклеювання простору над дверима можна використовувати залишки, які з'являться після розрізання рулонів на смуги. Тому можна сміливо відняти з розрахунку дві смуги - 36 - 2 = 34.
4
Вікна частіше мають розміри - 1,2 х 1,5 м, можуть і відрізнятися в конкретному приміщенні. Але сміливо можна відняти ще дві смуги - 34 - 2 = 32.
5
При вході в кімнату погляд звернений від входу - всередину. Тому частина кімнати прихована від першого погляду. Близько стін розташовується корпусні меблі, яка приховує частину стін. Тому сміливо можна відняти з розрахунку площа, приховану цими меблями. Там будуть шпалери, але їх можна наклеїти, стикуючи не цілі смуги, а залишки. Припустимо наявність у стіни шифоньєра довжиною 1,6 м. Тоді з розрахунку підуть ще 3 смуги. Отже, буде 32 - 3 = 29 смуг.
6
При висоті кімнати в 2,5 м під наклейку шпалерами потрібно (прийняті рулони по 10 м) - 29: 4 = 7,25 рулону, округлимо до 8 рулонів. З урахуванням усіх прийнятих припущень необхідно придбати - 9 рулонів шпалер. Зайвий рулон піде на вікна та двері, а також на обклеювання простору за корпусних меблями.
Зверніть увагу
Шпалери випускаються різної ширини. Довжина шпалер в стандартних рулонах становить, як правило, десять метрів. Малюнок на шпалерах може бути з суміщенням або без.