Як вибрати грунтовку.

Грунтовка служить для захисту матеріалу від появи мікроорганізмів, розбухання, вогкості, вона проникає в мікротріщини стін і зміцнює їх. З її допомогою ви зможете отримати рівну і чисту забарвлення. Однак важливо пам'ятати про те, що для кожної поверхні необхідно підібрати відповідний вид грунтовки.
Інструкція
1
До недавнього часу в якості грунтовки використовували для шпалер клей, так як він досить дешевий, і альтернатив йому попросту не існувало. Єдина перевага такого виду грунтовки полягає в тому, що клей відрізняється відмінними вологопоглинаючі характеристиками. А основні недоліки такі: жовті плями на шпалерах, поява тріщин, осипання штукатурки і так далі.
2
Сьогодні на зміну такого способу захисту поверхні приходять спецгрунтовки. Вони дозволяють домогтися максимально якісного ефекту при мінімальних затратах праці. Спецгрунтовки бувають наступних різновидів.
3
Акрилову ґрунтовку можна нанести практично на будь-яку поверхню. Вона не має якого-небудь запаху, а сохне протягом 2-5 годин. Однак її не варто використовувати при обробці чорних металів, з часом на поверхні з'являться іржаві плями.
4
Алкідні грунтовки найкраще підходять для захисту деревини. Вони змінюють її структуру, в результаті чого ви отримаєте поверхню, захищену від впливу будь-яких оздоблювальних покриттів. Така грунтовка буває двох видів: на фосфаті цинку (захищає матеріал від корозії); на хроматі цинку (має аналогічні властивості, але її можна наносити і на інші поверхні, наприклад, на конструкції з дерев'яними вставками). Алкідні грунтовки сохнуть протягом 10-15 годин.
5
Гліфтальовиє грунтовки використовуються тільки в сухих приміщеннях. Вони застосовуються в основному для первинного покриття металевих поверхонь. Час висихання - приблизно 24 години.
6
Перхлорвінілові грунтовки - оптимальний варіант для захисту металів. Крім того, вони використовуються для нанесення на бетонні і отштукатуренние поверхні. Така грунтовка захищає матеріал від впливу холодних температур. Вона сохне за 1-2 години.
7
Поливінілацетатна грунтовка підходить лише для створення захисного шару під поливинилацетатную фарбу. При кімнатній температурі вона сохне за півгодини.
8
Полістирольні грунтовки не рекомендується використовувати в закритих приміщеннях, так як вони містять токсичні розчинники. Відмінно підходять як підшар на дерев'яних і отштукатуренних поверхнях.
9
Фенольна грунтовка висихає протягом 10-12 годин. Вона застосовується як первинне покриття по металу або дереву.