Як викласти плиткою ванну.

Ремонт своїми руками - справа на перший погляд дуже важке. А вже якщо мова заходить про укладання керамічної плитки, то і зовсім нездійсненне. Насправді викласти стіну плиткою зовсім неважко. Розглянемо, як це зробити, на прикладі ванної кімнати.
Вам знадобиться
  • - плитка
  • - схил
  • - рівень
  • - плитковий клей або цементний розчин
  • - хороші скребки з зазубреними краями
  • - тонкий пластиковий шпатель
  • - вода
  • - миюча губка
Інструкція
1
Кожен чув приказку: «Сім раз відміряй - один раз відріж». В якійсь мірі її можна застосувати і до нашого випадку. Правильно зроблений обмір приміщення не тільки дозволить оцінити масштаби роботи, але і вбереже від непередбачених матеріальних витрат. Плитка для укладки продається квадратними метрами. Не забудьте до обчисленого вами кількості додати ще 5% для заміни розбитою або відколотою плитки. Якщо ви плануєте додавання в плитку візерункових елементів або профілів, їх теж потрібно буде врахувати при розрахунку необхідної кількості закуповуваного матеріалу
2
Ванну і труби перед ремонтом потрібно буде захистити від можливих ушкоджень. Це можна зробити за допомогою щільної полімерної плівки і будівельного скотча. Підготовка стін до ремонту буде сильно залежати від того, на що ви будете садити плитку. Якщо ви хочете посадити плитку на цементний розчин, то стіну потрібно зробити шорсткою, для клею ж типу мастики потрібна буде абсолютно гладка стіна. Всі стики і щілини на стінах потрібно заклеїти спеціальною стрічкою зі скловолокна, що продається в будівельних магазинах.
3
Отже, ви все підготували для сухої укладання плитки. Прикладіть, що не приклеюючи, уздовж стін по одному ряду плитки. Це допоможе вам вибрати оптимальний варіант укладання. Використовуючи схил, необхідно намітити вертикальні ряди майбутньої кладки. Клеїти плитку на цементний розчин непросто навіть досвідченому укладальникові, тому краще взяти мастику. З інструментів вам знадобиться зазубрений скребок. Завдавши клей скребком на стіну, щільно притисніть до нього плитку і злегка порухайте її для кращого прилягання. Легке постукування по плитці дасть знати наскільки добре клей заповнив простір між стіною і плиткою. Надлишки клею виходитимуть через плиткові шви, прибирати їх краще тонкої паличкою або вузьким пластиковим шпателем. Так само необхідно мати під рукою відро з мильним розчином і губку. Витирати свежевиложенную плитку можна тільки добре віджатою чистою губкою, роблячи при цьому дуже акуратні руху, щоб не загубити роботу.
4
В затірку для плитки у ванній кімнаті краще додати латексне молоко, що додає затирці додаткову еластичність і силу зчеплення. Після того як клей під плиткою повністю просохне, за допомогою спеціальної гумової гладилки діагональними рухами розподіліть затірку по плитці. Висохлі сліди затирання легко видаляються за допомогою губки і чистої води. Через 21 день плиткові шви варто обробити герметиком, щоб уникнути утворення в них плісняви.
Зверніть увагу
Як викласти кахель у ванній, з чого почати? Для початку уважно оглядаємо всі стіни на предмет рівності. Обов'язково вирівняйте всі кути. Для діагонального розташування плитка викладається під кутом 45 ° щодо стін. Щоб викласти кахель у ванну кімнату зі зміщенням, подальшу плитку розташовують нижче попередньої на половину ширини.
Корисна порада
Кахель по висоті бажано розподілити так, щоб у підлоги виявилася ціла плитка. Якщо будете укладати від рівня у ванній, то цілий ряд плиток повинен починатися від верхнього рівня ванни. У разі, якщо навколо ванни передбачений фартух, то спочатку викладаємо його, а потім цілий ряд плитки. Після викладання першого ряду, викладаємо плитку в кутах стін. При необхідності ставимо пластиковий куточок.
Прийнявши рішення перетворити свій будинок, виклавши нову підлогу або просто подкорректировав окремі ділянки, ви можете скористатися професійними послугами фахівців, або порадувати самих себе і зробити це самим. Наприклад, щоб викласти кахельну плитку , людина повинна володіти максимумом бажання, і кількома простими порадами, керуючись якими він зможе перетворити свій будинок.
Інструкція
1
З'ясуйте, скільки вам буде потрібно плитки. Проведіть виміри в приміщенні і, прийшовши в магазин, порахуйте, скільки будматеріалу вам буде потрібно. Не забудьте взяти з запасом, тому що невідомо, що може статися в процесі викладення. Як правило, шести - десяти запасних плиток цілком достатньо.
2
Переконайтеся, що ваші стіни або підлогу готові до облицювання будівельної плиткою. Якщо ж ви бачите тріщини, опуклості і помітні западини, вам слід видалити всі недосконалості до початку облицювальних робіт. Для вирівнювання стін найкраще використовувати тонкий шар бетону або схожого матеріалу.
3
Починайте викладати плитку зверху, якщо мова йде про стінах, так як маленькі зазори, які так чи інакше можуть залишитися не так зіпсують загальну концепцію, якщо будуть заховані під меблями і ванною. Користуйтеся метром для вирівнювання, перевіряйте правильність укладання після кожної нової смуги. Непомічена на початку роботи помилка може коштувати вам багатьох зусиль і ще одного походу в магазин.
4
Не бійтеся попачкать плитку з'єднувальним матеріалом. Що б ви не використовували, будь то цемент, бетон або що-небудь ще, все це можна буде без особливих труднощів прибрати з плитки після ремонту.
5
Своєчасно прибирайте надлишки, які утворюються між плитками, затверділу основу буде прибрати проблематично, тому счищайте залишок щоразу перед укладанням чергової плити.