Як розташувати будинок.

Будівництво будинку - справа приємна і відповідальна. Однак щоб майбутній будинок дарував тільки радість, щоб у ньому було комфортно жити, при споруді потрібно врахувати безліч моментів. Одним з важливих нюансів є розташування будинку. Як вибрати оптимальне? Чи загальноприйняті правила і обмеження?
Інструкція
1
Для початку вивчіть документи на право власності. В них можуть бути певні обмеження. Наприклад, вони можуть стосуватися висоти будов або місця підводки комунікацій. Все це, безумовно, накладе відбиток на місце розташування вашого дома.Затем складіть докладний план ділянки. У ньому мають бути вказані сторони світу, троянда вітрів, під'їзні шляхи, сусідні будови та водойми, рослини, які не підлягають знесенню, перепади висоти і т.п. Також на план потрібно нанести всі обмежувальні зони. До них відносяться, наприклад, місця радіусом 2,5 м навколо дерев, які не можна зносити. Або смуга шириною 4,5 м уздовж кордону ділянки з боку вулиці чи під'їзду. Вона забезпечить можливість обгородити будинок. Також не можна забувати про протипожежних зонах. Це відстані між будинками та будівлями. Вони становлять: 6 метрів - якщо обидві будівлі зроблені з вогнетривких матеріалів; 8 метрів - між вогнетривкими будівлями зі спалимими дахами; 10 метрів - між вогнестійкими будівлями зі спалимими дахами; 15 метрів - між повністю спалимими зданіямі.Обязательно відзначте на плані низини, низини, заболочені місця, ділянки, де близько залягають грунтові води. На них небажано ставити будинок.
2
Тепер можна вибирати ідеальне місце для майбутнього будинку. Розташування будинку буде залежати від того, як ви збираєтеся його використовувати. Наприклад, якщо ви хочете побудувати дачу, де плануєте вирощувати урожай, то сам будинок і всі інші споруди краще розташувати біля кордонів участка.В випадку, коли будинок - це житло чи місце відпочинку, слід вибирати місце для його споруди за іншими критеріями. Намагайтеся врахувати всі особливості ландшафту і вигідно їх використовувати. Будинок краще розташувати на височини, а також в тіні, місце на сонці потрібно залишити для солнцелюбівих рослин. Не забудьте виділити місце для прийдешнього розширення будинку або для різних будівель. Залиште місце для проїзду до будинку різного технічного транспорту, наприклад, ассенізаторской машини. Подивіться, які будови знаходяться поруч і які будуть будується найближчим часом. При виборі місця для вашого будинку врахуйте пейзаж. Адже вид з вікон повинен радувати око.
3
Дуже важливо вирішити, як буде розгорнуто будинок. При виборі розташування врахуйте наступні правила: Найкраще, якщо вікна житлових кімнат виходитимуть на південь, схід або північний схід. Вікна загальних кімнат можуть бути орієнтовані на захід або південний захід. Щоб природне тепло сонця працювало на ваше благо, орієнтація вікон не повинна відступати від південного напрямку більш ніж на 15 ° на захід і на 20 ° на схід; Подбайте про привабливий вид з вікон і террасс, пам'ятайте, що під'їзд до будинку і вхід в нього повинні бути зручними. По можливості розташуйте будинок так, щоб з вулиці або ділянок сусідів не було видно, що відбувається внутрі.Оріентіруйте будинок по переважного напрямку вітру. Це забезпечить кращу вентиляцію приміщення ерез відкриті вікна. Постарайтеся зберегти природні ухили для кращого дренажу води і стікання розталого снега.Не приймайте остаточне рішення поки ви не переконаєтеся - вбрання розташування будинку ідеально. Тоді вам буде затишно жити в майбутньому будинку.
Корисна порада
Водостоки з дахів і під'їзних доріжок направте в місця, де вода може легко просочуватися в грунт.
Організація потрібна у всьому! І організація земельної ділянки не є винятком. Адже від правильного розташування всіх майбутніх об'єктів на ньому буде залежати і його зручність. Будинок завжди є основою композиції земельної ділянки. Тому до його розташуванню потрібно поставитися серйозно. Як розташувати свій будинок, щоб експлуатація всієї ділянки стала в майбутньому найбільш комфортною?
Інструкція
1
Перш за все, не розташовуйте будинок близько до вулиці. Краще, щоб відстань від неї до будинку становило приблизно 5-10 м, це буде найоптимальніший варіант. Якщо ви розташуєте будинок глибше, то тоді позбавите себе, наприклад, захисту від вуличного шуму і пилу, а також контакту з вулицею і багато іншого.
2
Відстань між сусідніми будинками не повинно бути менше 15 м. Це потрібно для того, щоб у разі пожежі вогонь не поширився з одного будови на інше. З цих же причин не слід розміщувати будинок ближче 7,5 м до кордону з сусідньою ділянкою.
3
Що стосується розташування будинку по сторонах світу, то в якому б кліматичному поясі ви не жили, не розташовуйте житлові кімнати на північній стороні. Також не забувайте і про вітри. Не варто ставити будинок або розташовувати житлові кімнати поперек зимових вітрів. Краще виберіть південну або східну сторони.
4
Якщо ширина вашої земельної ділянки значно більше ширини будинку, то будинок краще розташувати скраю. Це дозволить краще використовувати простір, що залишився, наприклад, для побудови будь-якого господарського або скотарського приміщення. Але врахуйте, що відстань від такої будівлі до вашого будинку не повинно бути менше 15-20 метрів.
5
Головне, з самого початку поставтеся до даного питання з усією серйозністю. При дотриманні цих основних і, по суті, нескладних правил, ви, безсумнівно, станете володарем самого красивого в окрузі земельної ділянки разом з стоячою на ньому домом.