Як адаптувати дитину до дитячого саду.

Діти по-різному звикають до садка. Деякі легко входять в колектив і швидко звикають до нової обстановки. Іншим потрібно якийсь час, щоб освоїтися. Деякі малюки починають хворіти, але це зовсім не означає, що дитина взагалі не може ходити в садок. Просто йому потрібно більше часу на адаптацію. В особливо важких випадках потрібно декілька тижнів або навіть місяців, хоча у більшості дітей цей процес протікає набагато швидше.
Вам знадобиться
  • Улюблені іграшки, книжки та предмети з дому.
Інструкція
1
У дитячий сад дитини необхідно віддати в будь-якому випадку. Краще звикнути до колективу до школи. Інакше йому доведеться адаптуватися в той час, коли потрібно вчитися. Якщо не хочете віддавати малюка на цілий день, виберіть групу короткотривалого перебування. Для старшого дошкільника це може бути група підготовки до школи, куди хлопців призводять тільки на заняття.
2
Більшість дітей надходить в дитячі садки. Дуже велику роль грає позитивний настрій. Ви, звичайно, вже обговорювали з малюком цю тему, коли проходили обов'язковий медогляд або навіть побували в садку і познайомилися з майбутньою вихователькою. Перед тим, як привести дитину в групу, прийдіть на прогулянку. Погуляйте разом з дітьми кілька днів. Якщо у вас відразу встановляться добрі стосунки з вихователькою, можете хвилин на десять залишити дитину з групою на вулиці.
3
Після першої прогулянки обговоріть її з малям. Запитайте, чи сподобалося йому грати з дітьми і хоче він піти туди ще. Цікаво йому подивитися, чим займаються діти в садочку, які там є іграшки та книжки?
4
Перший день в дитячому саду не повинен тривати довше двох годин. Краще навіть, якщо ви зможете привести малюка на півгодини або годину. Приведіть його в той момент, коли в групі ще не дуже багато дітей. Нехай огляне, пограє в іграшки. У деяких дитячих садках тільки що надійшли діти можуть перебувати в групі разом з батьками. Але спробуйте піти і подивіться, як дитина буде на це реагувати. У будь-якому випадку ваша отлучка не повинна бути дуже довгою. Обов'язково запитайте у вихователя, поїв чи дитина і як поставився до незнайомої їжі.
5
На наступний день залиште малюка в садку до прогулянки. Можна привести його до сніданку, погодувати і піти, залишивши на заняття. Якщо дитина відноситься до вашого відсутності досить спокійно і не плаче, залиште його до обіду. Погодуйте або почекайте, поки він поїсть, і поведіть додому
6
Коли малюк звикне залишатися без вас більш-менш тривалий час, залиште його в групі до полудня. Прийдіть перед закінченням «тихої години», поспостерігайте за гартують і погодуйте дитини.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=sLzebI7t8t8
Зверніть увагу
Все щеплення повинні бути зроблені як мінімум за місяць до того, як малюк піде в садок. Якщо дитина в період адаптації захворів, після виписки не залишайте його відразу на повний день. Звичайно, немає необхідності повторювати всі етапи адаптації, але в перші дні забирайте його відразу після обіду.
Корисна порада
Вранці іноді плачуть навіть ті діти, які вже давно ходять в садочок. Постарайтеся малюка спокійно умовити. Ще краще, якщо це при вас же зробить вихователь. Легше звикають ті діти, які і вдома привчені до режиму. По можливості за кілька тижнів переведіть малюка на детсадовській розпорядок дня. Його завжди можна дізнатися в групі, куди піде дитина. Багато дітей спокійніше йдуть в садок, якщо їх туди відводить тато. Середній період адаптації - місяць, але у деяких дітей вона продовжується і дольше.В садок краще віддавати малюка в кінці літа або на початку осені.