Як виростити бонсай.

Бонсай - це не просто крихітне даний деревце, вирощене по древнеяпонской техніці. Це мікрокосм, наділений особливою силою, мудрістю і знанням. Проникливі японці вірили в глибокі розумові здібності дерев, так як йдучи глибоко своїм корінням в землю, вони вбирали уроки минулого, а кроною своєю тягнулися до небесного, світлого майбутнього.

Виростити бонсай - це філософія душевного тепла, ніжності і глибинного розуміючи всіх законів природи. Розведення бонсай - справа копітка, воно не терпить моторності. Тому японці радять запастися терпінням на роки щоденного догляду за своєю мініатюрною всесвіту.

Для початку потрібно підібрати підходяще деревце. Можна, дотримуючись методу істинних японців відправитися в ліс, в пустельні скелі чи ущелини на пошуки маленького, побитого вітрами, дощами та іншими негодою деревця. Але можна, використовувати і сучасну техніку - виростити бонсай з насіння. Для мініатюрних копій немає обмежень за видами, тут підійде абсолютно все від берези до сосни. Але, якщо ви все-таки остаточно вирішили долучитися до японської культури вчителя мистецтва бонсай рекомендують вибирати дерево, відповідне датою вашого дня народження за календарем друїдів. Як тільки примірник знайдений, слідуємо ? (Сецумеісе) - докладної інструкції.

Рік перший - (кіне ')

  1. Рослина акуратно вимити, підрізати корінці і посадити в неглибоку чашку, діаметром від 10 см. Дно чашки попередньо слід вистелити тонкої пластмасової сіткою. Грунт - суміш піску (1/5), гумусному садової грунту (3/5) і торфу (1/5). Після посадки землю якісно утрамбовуємо і виставляємо рослина в тінь на балкон або лоджію. Поливаємо кожен день.
  2. Як же змусити деревце повільно рости? Це робиться штучно. Через тиждень щодня починайте підрізати крону (листя, гілочки, нирки і пагони) рослини. Надати крислату форму гілок дерева можна за допомогою мідної м'якої дроту. Обмотуємо її навколо стовбура і гілок (на свій смак). Це допоможе зробити бонсай вигнутим, надавши йому натуральний вигляд. Кінці дроту акуратно закріплюємо кілочками в землі. Але починати процедуру з дротом можна не раніше ніж через 2 місяці, коли ствол зміцнитися.

Рік другий - (ме: Нен) Прийшла пора пересадити наш ансамбль, можна в цю ж ємність, але грунт слід поміняти. Занурюємо в землю деревце так, щоб верхня частина коренів залишалася на поверхні. Землю щільно утрамбовуємо. Тонким, гострим ножем робимо надрізи по всьому периметру стовбура. Висохлі шматочки кори незабаром додадуть бонсай вид "постарілого". Повторюємо щоденну процедуру поливу та догляду за кроною рослини.

Рік третій - (раінен) В черговий раз пересаджуємо дерево, але вже в нову чашку. Надягаємо на нього і нову дріт. Тепер можна прикрасити ваш бонсай камінням, піском і мініатюрними фігурками, як це прийнято у японців. Доглядати за бонсайем слід так само щодня. Пам'ятайте, ваша маленька всесвіт - дуже вразливе і вибагливе творіння.

Традиція вирощування садових бонсаї має багатовікову історію. На сьогоднішній же день в культурі формування рослин в даному стилі з'явився новий напрям - вирощування за технологією бонсай кімнатних рослин.
Інструкція
1
Виберіть фікус, який ви хочете вирощувати як бонсай. Варто відзначити, що для цих цілей підходить лише кілька видів даної рослини, тому щоб не помилитися, можете зупинити свій вибір на фікус Бенджаміна. Якщо він у вас вже росте будинки, відламайте від рослини кілька живців висотою близько 12 см і поставте їх у воду. Коли з'являться кореневі нирки, черешки потрібно висадити поруч один з одним в плоский горщик. Грунт при цьому можете використовувати звичайний.
2
Паростки фікуса з часом повинні зростися. Тому, в міру того, як рослини будуть рости, на свій розсуд переплітайте їх гілочки. Не варто боятися, що вони зламаються, так як молодий фікус володіє завидною гнучкістю. Щоб переплетення не розпадається, в перші тижні необхідно буде закріплювати їх дротом. При цьому щоб знизити пошкодження рослини, після переплетення ствол загорніть в щільну тканину, а тільки потім закріплюйте дротом. Варто також відзначити, що використовуючи дріт, можна не тільки сприяти формуванню ствола бонсай, але і надавати йому будь-які вигини.
3
Одна з відмінних рис бонсай - його коріння, які підносяться над землею. Щоб досягти такого ефекту, дочекайтеся, коли зміцниться коренева система фікусів, а після цього поступово прибирайте верхній шар грунту, оголюючи при цьому коріння. Щоб надати корню бажану форму, під нього можна підкласти декоративний камінь або скористатися дротом.
4
Коли ствол бонсай доросте до необхідної висоти, необхідно Прищепа його верхівку. Крім того, вам необхідно буде також сформувати крону бонсай. Дивлячись на традиційні бонсаї, можна помітити, що найчастіше їх крона складається з декількох гілок, які мають похиле або горизонтальне розташування. Формуючи бонсай, залиште на стовбурі 2-3 основні гілки і надайте їм напрямок, скориставшись дротом. Щоб ці гілки мали чіткі обриси, прорядіте їх листя, а біля підстав регулярно видаляйте нове листя і пагони.
5
Щоб бонсай мав завершений вигляд, прикрийте грунт мохом або посипте її гравієм, піском. Також можете доповнити композицію фігуркою, виконаної в східному стилі.