Як очистити підошву праски.

Сучасні праски потребують очищення набагато рідше своїх попередників. Якщо двадцять років тому чистити праска доводилося мало не щотижня, то зараз це дуже рідкісна операція. Тому спеціального миючого засобу для очищення підошви праски від забруднень може не виявитися під рукою. Втім, старі добрі «домашні засоби», перевірені десятиліттями, працюють нітрохи не гірше патентованих засобів. Отже, як же очистити праску?
Інструкція
1
Одне з найпопулярніших засобів - це сіль. Можна протерти підошву праски вологою ганчірочкою, посипаною дрібною сіллю. Невеликі забруднення легко відійдуть. Якщо праска потребує серйозної чищенні - насипте на аркуш паперу пару ложок солі, розігрійте праска до максимальної температурі і кілька разів «пропрасуйте» сіль. Після цієї простої операції підошва праски стане чистою і блискучою.
2
Можна очистити праска за допомогою таблетки гидроперита, провівши по ній кілька разів гарячою праскою - а потім змив відшарувалася бруд водою. Зверніть увагу на те, що чистка праски таким способом проводиться тільки в добре провітрюваному приміщенні і при відкритих вікнах - при реакції гидроперита з нагаром виділяється багато газу.
3
Якщо на поверхні праски утворився делтоватий наліт (зазвичай це буває через жорстку води або використання крохмалю) - його можна зняти ваткою або ганчірочкою, змоченою в оцті. Можна також додати в оцет кілька крапель нашатирю.
4
Якщо ви випадково поставили гарячу праску на поліетиленовий пакет, і він «припеке» до підошви - дайте прасці охолонути, після чого почистіть поверхню ацетоном або рідиною для зняття лаку.
5
Не варто видаляти забруднення з поверхні праски за допомогою ножа, наждачного паперу або абразивних засобів: підошва від цього стане шорсткою, і бруд буде приставати до неї все частіше і частіше.
Сучасні праски з тефлоновим підошвою практично не потребують постійного догляду та очищення. Але навіть на підошвах найдорожчих моделей можуть утворитися плями, які не дадуть нормально пропрасувати речі. До того ж забруднення можуть стати причиною псування тканини. Очистіть тефлоновую підошву праски за допомогою простих рекомендацій.
Вам знадобиться
  • - хімічний олівець для чистки праски;
  • - ганчірочка;
  • - столовий оцет;
  • - нашатирний спирт;
  • - таблетка гидроперита.
Інструкція
1
В господарських магазинах можна придбати спеціальний хімічний олівець, який підходить для чистки будь-яких поверхонь прасок. Насамперед потрібно включити праска і гарненько його розігріти, потім вимкніть з мережі і натріть тефлоновую підошву олівцем. Далі почне відбуватися хімічна реакція, після якої легко видаляються забруднення і накип за допомогою звичайної м'якої серветки. Речовини, виділювані під час реакції, абсолютно безпечні для здоров'я. Неприємний запах - це лише наслідок виділення парів нашатирного спирту.
2
Якщо під рукою не виявилося спеціального олівця для чистки праски, можна скористатися столовим оцтом. Візьміть вафельний рушник (або невеликий відрізок від нього) і змочіть в оцті. Тепер акуратно потріть підошву праски. Врахуйте, що прилад не повинен бути включеним в мережу. Щоб отримати хороший результат, можна зробити з нашатирного спирту й оцту розчин (в рівних пропорціях), яким і потрібно протерти підошву праски. Якщо забруднення віддалилося не повністю, нагрійте праску і погладьте серветку, змочену в приготованому розчині. Рекомендується проводити таку чистку на балконі або біля відкритого вікна. Не забудьте при цьому провітрити приміщення.
3
Використовуйте для чищення тефлоновій підошви праски таблетку гидроперита. Проводити дану процедуру рекомендується на лоджії або в добре провітрюваній кімнаті для виключення різкого запаху. Увімкніть праску в мережу і нагрійте до максимальної температури, потім обережно проведіть по забрудненій підошві таблеткою гидроперита (акуратно, щоб не обпектися), при цьому почне відбуватися сильне виділення газу. На завершення протріть остигнула тефлоновую підошву праски вологою ганчірочкою, видаліть залишки таблетки. Витріть насухо праска м'яким матеріалом, що не залишає ворс.