Як привчити собаку до будки.

Як правило, питання про те, де буде жити щеня, необхідно вирішувати ще на стадії покупки. Якщо ви плануєте вибрати собаку для охорони дачі або будинку, то слід з найперших днів привчати її до життя на вулиці. Але тільки в тому випадку, якщо ви купуєте щеня влітку або навесні. Якщо на вулиці вже досить холодно, випав сніг, то ночівля на вулиці може коштувати вашому майбутньому сторожеві здоров'я.
Інструкція
1
Найкраще вибирати цуценя влітку або навесні, щоб до початку холодів він вже освоївся і зміцнів. Але перед цим вкрай важливо правильно облаштувати його конуру. Спершу ретельно подумайте про те, де буде розташовуватися будка, оскільки зміна місця розташування вкрай небажана. Будка повинна бути якісно побудована, а не являти собою просто невеликий сарай, збитий з гнилих і старих дощок. Конуру необхідно будувати з розрахунком на те, що через 6 місяців ваш щеня стане великим псом.
2
Будка повинна бути теплою, сухий і затишною, тоді процес привчання щеняти до неї пройде набагато швидше. Намагайтеся якомога частіше міняти підстилку, щоб всередині не накопичувалася вогкість. У холодну пору року закрийте прохід шматком щільної тканини, наприклад, брезентом або сукном.
3
На перший час ні в якому разі не прив'язуйте цуценя до буді - дайте йому звикнути і освоїтися на новому місці. Нехай він буде досхочу бігати по двору, щоб досліджувати нову невідому територію. Якщо раптом погода зіпсується, то ваш щеня буде інстинктивно шукати притулок, і, напевно, вибере підготовлену будку. Але це відбудеться тільки в тому випадку, якщо буда буде облаштовано за всіма правилами. Інакше привчити цуценя до сирої і холодної будці буде вкрай складно.
4
Саме тому облаштуванню будиночка для цуценя необхідно приділити якомога більше уваги, якщо ви хочете, щоб вихованець безболісно і швидко звик до нового життя. Покладіть в конуру улюблені іграшки цуценя. Коли він самостійно увійде в будку, погодуйте його яким-небудь ласощами. Миску з їжею ставте біля будки, щоб собака зрозуміла: тут її місце.
5
Після того, як цуценя освоївся, спробуйте ненадовго прив'язати його до будки. При цьому постарайтеся знаходитися поряд з вихованцем. Поступово можна збільшувати часовий проміжок.