Як чесати кішок.

Кішки - це, напевно, самі охайні й акуратні створення. Приблизно 3-4 години на день вони витрачають лише на те, щоб вилизати свою шубку. Кішки роблять це не стільки для видалення бруду, скільки для позбавлення від запаху. Однак ваш вихованець потребує допомоги. Якщо ви будете регулярно розчісувати кішку, то в першу чергу забезпечите свій будинок від линьки. А по-друге, розчісуючи шерсть, ви масажуєте шкіру вихованця і стимулюєте приплив крові до цибулин волосся, що оздоровлює шерсть.
Інструкція
1
Спершу подбайте про те, щоб придбати спеціальну щітку або гребінь для догляду за шерстю. Інакше ви врядли впораєтеся з цим завданням. Людські гребінці не підійдуть, вони не тільки не допоможуть, а й завдадуть шкоди шкірі вихованця. Тому до вибору потрібно підходити з максимальною увагою. Щітка повинна не тільки ефективно справлятися з поставленим завданням, але і робити процес розчісування приємним для кішки. Інакше вам доведеться регулярно купувати бинти і зеленку, але вже для себе.
2
Пам'ятайте про те, що щітки розрізняються по частоті і формі зубців, матеріалу і, відповідно, по своєму призначенню. Тому необхідно постаратися і вибрати відповідний саме для вашого вихованця інвентар. У спеціалізованих магазинах ви можете знайти щітки, які призначені для розчісування волосся і видалення бруду, але крім цього вони можуть масажувати шкіру. Однак існують і спеціальні щітки, що використовуються тільки для масажу: вони мають рідкісні і закруглені зубчики, щоб не пошкодити шкіру кішки.
3
Також при виборі щітки необхідно враховувати матеріал, з якого вони виготовлені. Якщо гребінець зроблений з синтетичного матеріалу, то запитайте у продавця, чи не електризує він шерсть вихованця. Дерев'яні щітки відрізняються набагато меншим терміном служби, до того ж, з плином часу на зубцях утворюються мікротріщини.
4
Кішку з короткою шерстю необхідно розчісувати як мінімум 2-3 рази на тиждень. Для цього буде достатньо звичайної масажної щітки. Однак деякі вихованці можуть проявити характер і втекти від вас, в такому випадку можна придбати спеціальну щітку у вигляді рукавиці.
5
Доглядати за довгошерстою кішкою дещо складніше. Розчісувати такого вихованця потрібно не рідше одного разу на день, інакше шерсть зваляється в ковтуни, які неможливо розчесати. Їх можна видалити тільки за допомогою ножиць.