Як розрахувати діаметр проводу. Як розрахувати площа поперечного перерізу електричного дроту.

Розрахунок діаметра дроту можна зробити, якщо відома його форма і площа перетину. Його також можна виміряти безпосередньо штангенциркулем. Якщо провід знаходиться під напругою, то визначте його діаметр, розрахувавши електричний опір.
Вам знадобиться
  • Штангенциркуль, лінійка, тестер, таблиця питомих опорів.
Інструкція
1
Якщо є така можливість, зніміть ізоляцію з частини дроти. Для цього він не повинен бути приєднаний до джерела струму. Потім за допомогою штангенциркуля виміряйте діаметр безпосередньо провідника.
2
Часто в електричних мережах вказується площа перерізу проводу. Як правило, воно вимірюється в мм ?. Розрахуйте діаметр проводу, поділивши площу його перетину на число 3,14. Вийміть з результату квадратний корінь і помножте число, що вийшло на 2. Це і буде діаметр проводу в мм.
3
У тому випадку, коли провід включений в електричну мережу або важко доступний, а його перетин невідомо, виміряйте його діаметр іншим способом. Дізнайтеся, з якого матеріалу зроблений провідник. По таблиці питомих опорів знайдіть його питомий опір в Ом • мм?/М. Тестером виміряйте напругу на проводі, діаметр якого вимірюється. Тестер налаштуйте на вимірювання напруги в вольтах, і приєднайте до провідника паралельно. Якщо по провіднику протікає постійний електричний струм, при підключенні дотримуйтесь полярності. Потім переведіть тестер в режим амперметра і увімкніть його в ланцюг послідовно з провідником. Виміряйте силу струму в амперах.С допомогою лінійки або рулетки, залежно від довжини провідника, виміряйте його довжину. Результат вимірювання отримаєте в метрах. Після цього можна приступати до розрахунків: 1. Знайдіть електричний опір провідника. Для цього напруга, виміряний на ньому, поділіть на силу струму в ланцюзі провідника R = U/I.2. Знайдіть площу поперечного перерізу провідника. Щоб зробити це, твір питомої опору на довжину провідника поділіть на його електричний опір S =? • l/R.3. Розрахуйте діаметр провідника, вважаючи, що його поперечний переріз являє собою коло. Для цього площа перетину поділіть на 3,14, з отриманого числа витягніть квадратний корінь, а результат помножте на 2.