Як закріплювати нитку при в'язанні гачком. Як закріпити нитку якщо в'яжеш гачком.

Коли в'язання гачком добігає кінця, необхідно міцно зафіксувати залишок робочої нитки з краю роботи. Іноді доводиться закріплювати нитку і всередині полотна (наприклад, якщо клубок не вчасно закінчується або потрібно ввести матеріал нового забарвлення для декоративного оформлення). Кропіткий процес кріплення ниток вимагає від рукодільниці великої акуратності - інакше зовнішній вигляд саморобного наряду постраждає, і буде виглядати кустарно.
Вам знадобиться
  • - два клубка одноколірних або різнокольорових ниток;
  • - гачок;
  • - ножиці.
Інструкція
1
Міцно закріпіть нитку по закінченні в'язання. Для цього потрібно виконати одну повітряну петлю, не надто витягаючи її. Після цього обріжте робочу нитку, залишивши «хвостик» довжиною близько 7-10 сантиметрів.
2
Протягнете гачком вільний відрізок нитки через отриману повітряну петлю, і обережно затягніть його. В кінці останнього ряду утворюється акуратний вузлик. Прагніть не дуже стягувати край вироби, щоб він не деформувався.
3
Вільний кінець нитки, що залишилася після закінчення роботи, рекомендується завуалювати в непомітному місці. Протягнете «хвостик» гачком з «обличчя» речі на її виворіт. Після цього акуратно протягують нитку за виворітні дужки стовпчиків, поки вона повністю не ввійде в полотно. Переконайтеся, що ваші маніпуляції не позначитися на якості лицьового візерунка.
4
Спробуйте зафіксувати нитку на певній ділянці полотна, якщо цього вимагає керівництво з в'язання. Наприклад, це може знадобитися для подальшої обв'язки кромки готового виробу. Цим же способом можна зав'язати нитку, коли виникає необхідність продовжити роботу з новим мотком пряжі. Для початку вам знадобиться витягнути гачком невелику петлю з залишився відрізка нитки.
5
Тепер виконайте один накид і протягніть нитка крізь петлю, яка знаходиться на гачку. Слідкуйте за тим, щоб залишок першої робочої нитки був не надто коротким.
6
Якщо потрібно продовжувати в'язання далі, то введіть нову нитку, зробіть перший стовпчик згідно основного візерунку і продовжуйте ряд. При цьому для кращої фіксації «хвостика» старої нитки рекомендується вплести його в роботу, провязав таким чином ділянку близько п'яти сантиметрів завдовжки.
7
Потім витягніть залишок обрізаної нитки (не вкорінений в роботу). Дійте обережно, щоб не стягти в'язане полотно! Зайву частину відріжте; стежте, щоб вона залишалася з виворітного боку речі.
8
Сполучайте нитки іншого кольору при багатобарвному в'язанні так: нитку від старого мотка закріпіть (якщо вона вже не потрібна) або відкладіть (якщо вона незабаром з'явиться в роботі); зробіть накид з нової нитки, і з цього ж матеріалу закінчите петлю. Далі можна продовжувати роботу над виробом згідно різнобарвному візерунку.
Зверніть увагу
Точний розрахунок довжини нитки необхідний, щоб не довелося починати новий клубок посеред роботи. Як би акуратно ви не діяли, місце з'єднання двох ниток може виявитися помітним. Це особливо актуально, коли виконується вишукане тонке мереживо білого кольору. В ідеалі, закріплювати нитку при в'язанні гачком потрібно тільки в бічній частині роботи!
Корисна порада
У досвідчених в'язальниць є свої хитрощі, що дозволяють визначити залишилася довжину робочої нитки. Зробіть невеликий бантик прямо по центру «хвоста». Якщо для закінчення ряду ви були змушені розв'язати вузол, то для подальшого в'язання матеріалу у вас не вистачить. Саме час вводити в роботу нову нитку.