Як чистити пневматичну гвинтівку.

Особливістю пневматичної зброї є те, що по його стовбуру проходять великі об'єму повітря і осідає свинцева пил від кульок. Якщо при пострілах з'явилася велика кількість відривів від загальної групи на мішені, значить, пора чистити ствол пневматики.
Вам знадобиться
  • Шомпол, повстяні патчі, гас, веретенне масло, пластиковий йоржик
Інструкція
1
Підберіть шомпол потрібної довжини. Якщо немає такого, виготовте його самі з прутка серебрянки (досить жорсткою нержавійки). Одягніть зверху на нього термоусадочну трубку і приробити ручку. Довжина шомпола повинна скласти близько 60 см. Сторона стовбура, з якої виробляється чистка, не має ніякого значення. Тому, якщо з боку казенника дістатися до стовбура складно, краще цього і не робити.
2
Пройдіть ствол спеціальним пластиковим йоршиком, проштовхуючи його шомполом. Змішайте веретенне масло з гасом в пропорції 1: 3. Рясно просочіть 5-6 повстяних патчів цим розчином, якщо їх не знайдеться, можна використовувати звичайні ганчірки. Прогніть ці патчі або ганчірки шомполом по ствольної каналу. Після цього просочіть ацетоном ще 2 патча і виженете крізь стовбур. Це допоможе прибрати залишки мастила з стовбурного каналу. Ацетон миттєво висихає, несучи з собою мастило. Тим же властивістю володіє чистий бензин, але його ні в якому разі не можна використовувати при чищенні ствола: в ньому напевно залишаться його пари, і при першому ж пострілі гвинтівку може сильно зашкодити. Спирт має властивості, схожими з ацетоном, але погано очищає канал. Якщо немає ацетону або деталі не можуть винести його впливу, просто виженете по стовбуру 5-6 сухих патчів, але ефект від цього буде дещо гірше.
3
Після цього етапу візьміть тканинної йоржик, нанесіть на нього трохи силіконової змазки. Прочістьте ним стовбурний канал. При візуальному огляді не повинно залишитися ніяких слідів будь-якого типу використовувалася мастила. У цьому випадку ствол буде чистий, а компресія в ньому висока.
4
Існують патчі з повсті, стріляючи якими можна очистити стовбур гвинтівки. Для їх використання не потрібно чекати явних ознак забруднення. Приблизно після 300 пострілів, навіть якщо стовбурний канал візуально чистий, потрібно зробити 5-6 пострілів такими патчами. При чищенні цим способом потужних пружинно-поршневих гвинтівок, потрібно заряджати відразу три патча. Це пов'язано з тим, що при заниженій компресії сильно зношується механізм гвинтівки.