Як скласти грамотно розписку. Як грамотно скласти расспіску.

Коли гроші платяться в касу, то видається чек. Коли розрахунки відбуваються між двома приватними особами, ні про яке чеку мови не йде. Для свого спокою передачу грошей, в такому випадку, краще всього підтверджувати розпискою одержувача. Щоб ніяких проблем, згодом, не виникло, потрібно скласти грамотно розписку, а також зберегти її.
Вам знадобиться
  • Папір;
  • ручка;
  • паспорт одержувача грошей;
  • паспорт отдающего гроші.
Інструкція
1
Розписка складається в простій письмовій формі. Складання розписки необхідно в разі, якщо ви даєте гроші в борг або, навпаки, повертаєте заборгованість, якщо ви платите, наприклад, за договором найму житла, а також в інших подібних випадках. Розписка повинна бути повністю написана рукою боржника.
2
Будь документ повинен бути озаглавлений, розписка - не виняток. Відступивши від верхнього краю аркуша паперу, напишіть слово «розписка». Трохи нижче вкажіть місце складання документа. Скласти грамотно розписку неможливо, не вказавши дані реквізити.
3
Потім, людина, яка отримує гроші, повинен написати повністю свої прізвище, ім'я та по батькові, поставивши перед ними займенник «Я» і кому після нього. Слідом за прізвищем, ім'ям та по батькові, в дужках, вказуються його паспортні дані, а також місце прописки. Після закритої дужки пишеться адреса фактичного проживання одержувача грошей.
4
Тепер необхідно написати слова «отримав від», а після, написати дані людини, яка віддає гроші. Щоб грамотно скласти розписку, так само, як у випадку з одержувачем грошей, зазначаються, в тій же послідовності, прізвище, ім'я, по батькові, паспортні дані, адреса прописки та фактичного місця проживання.
5
При складанні розписки, після даних сторін, вказується сума грошей, яка передається від однієї людини до іншої. Також вказується найменування валюти. Крім того, бажано вказати причину передачі грошей: борг, оплата, повернення заборгованості. Якщо мова йде про борг, при складанні розписки, необхідно вказати, через який час, з моменту складання розписки і передачі грошей, він повинен бути погашений. Якщо гроші даються під відсотки, це також вказується разом з процентною ставкою. Якщо ви берете або віддаєте гроші в борг без нарахування відсотків, не забудьте вказати це окремою фразою. Говорячи про оплату, вказується, за що платяться гроші. Наприклад, при оплаті знімною квартири, вказується, за який місяць проводиться оплата.
6
В кінці розписки, під усіма її умовами, вказується дата, прізвище та ініціали, а також підпис одержувача грошей.
Зверніть увагу
Згідно із законодавством, угоди в розмірі більше десяти МРОТ обов'язково оформляються в письмовому вигляді.
Корисна порада
Якщо мова йде про складання розписки, що стосується боргових зобов'язань, вкажіть розмір пені за більш пізній повернення грошей. Сума пені зазначається у відсотках від загального боргу за кожен день прострочення. Причому, що займає повинен написати, що він зобов'язується оплатити пені в разі прострочення повернення грошей.