Як сплавлятися по річці.

Сплав по річці - це одне з екстремальних і захоплюючих подорожей. Він дає людині відчути себе справжнім героєм. Але наскільки вдало пройде спуск, залежить від багатьох чинників - по бурхливої або спокійній річці ви будете сплавлятися, скільки людина в вашій команді. Ну, а головне, це, звичайно ж те, наскільки ви самі готові з сплаву.
Інструкція
1
Сплави зазвичай здійснюють на рафтах, катамаранах або байдарках. Вам належить пройти складні пороги, подолати бурхливу течію, обійти великі камені. При цьому вам буде необхідно утримувати рафт на ходу і не давати йому перевернутися. Не забувайте, що гірська річка - це стихія. А якщо ви збираєтеся сплавлятися по повноводною річці, тим більше потрібно знати, що рафтинг в подібних місцях - річ вкрай опасная.Хотя сплавлятися по річці на катамарані або байдарці набагато безпечніше в порівнянні з рафтингом, але гострі відчуття ви випробуєте і тут. Адже за кожним поворотом вас може очікувати і річкова мілину, і завалений деревами ділянка річки, і сильна течія. Тому в першу чергу необхідно ретельно підготувати себе до спуску.
2
Об'єктивно оціните швидкість течії, ширину, глибину річки, наявність порогів, визначте температуру води. Якщо річка дуже бурхлива, краще відмовитися від подорожі.
3
Реально оцінюйте свої сили. Враховуйте час доби, погодні умови, подбайте про те, як ви зможете відновити сили після сплаву.
4
Для спуску по річці багато новачків використовують пліт. Але пам'ятайте, що пліт повинен бути якісно зібраний і стійко триматися на поверхні.
5
Перед сплавом обов'язково ознайомтесь з правилами управління судном, а також з вказівками про те, як вести себе на воді. Ні в якому разі не нехтуйте екіпіровкою - рятувальним жилетом і захисним шоломом. Жилет обов'язково повинен бути вашого розміру, а шоломи повинні бути зручними. Зверніть увагу на те, щоб він не ковзав навколо вашої голови, але в теж час був досить вільними, щоб ремені не врізалися в шкіру.
6
Під час подорожі необхідно виконувати всі вказівки інструктора і слідувати правилам. Пам'ятайте, що тільки ваша зібраність, згуртованість вашої команди і витривалість допоможуть подолати будь-які випробування.