Як зробити диван. Оббивка дивана своїми руками.

При творчому підході можна зробити диван своїми руками. Такий диван буде повністю задовольняти всі ваші запити.

Незважаючи на велику різноманітність диванів, наданих меблевою промисловістю, в деяких випадках виникає необхідність зробити диван своїми руками. Це дає можливість врахувати всі індивідуальні нюанси.Основаніе дивана.

Для підстави дивана найкраще взяти дошки товщиною не менше п'яти сантиметрів і шириною близько 15 см. Крім цього будуть потрібні саморізи довжиною 10 см і більше, а також бруски для посилення кутів підстави. За допомогою саморізів дошки збираються в підставу дивана. Стандартний розмір підстави 190 * 65 см, але ці показники можуть варіюватися залежно від індивідуальних потреб.

Дно дивана

В якості дна дивана оптимально підходить ДВП. Для зміцнення дна в підставу запилюють кілька рейок, на які прибивається ДВП. Такий метод дозволять уникнути провисання дна.

Сидіння і спинка дивана

Для виготовлення сидіння і спинки дивана також будуть потрібні дошки 15 * 5см. З дощок збирається короб, аналогічний основи дивана (розмір 195 * 70см). Спинка з двох сторін оббивається листами ДВП. Зовнішня частина спинки обтягається пенополіурітаном, загорнутим в холофайбер, що забезпечує м'якість і упругость.Сверху короб спинки і сидіння необхідно зміцнити, проте в цьому випадку запиливаются НЕ рейки, як в основі, а бруси 5 * 5см. Оптимальна відстань між брусами від 8 до 10 см. Знизу до основи прикручуються ніжки з обробленого бруса.

Робимо диван розкладним

Для того щоб диван був розкладним, сидіння і спинку потрібно з'єднати за допомогою звичайних нерозбірних петель. При цьому особливої уваги заслуговує міцність місць кріплення петель.

Боковинки дивана

Боковинки виготовляються з ДСП або збираються з дощок і оббиваються фанерою. Готові боковинки можна обклеїти пенополіурітаном. Для додання м'якості боковинки можна обернути синтепоном або холофайбером.Обівка дивана.

Текстильна промисловість надає величезний вибір матеріалів для оббивки меблів. Якщо ви бажаєте додати дивану, зробленому своїми руками, презентабельний вигляд, можна спробувати оббити його натуральною шкірою. Але це один з найдорожчих варіантів оббивки.

Оптимально для оббивки дивана підходить меблева тканина, яка забезпечує естетичність зовнішнього вигляду і довговічність експлуатації.

При творчому підході ви без особливих проблем можете стати володарем шикарного зручного дивана, зробленого своїми руками, який буде максимально відповідати вашим запитам.