Посадка дерев: Як провести її правильно.

Від того, який ви виберете саджанець дерева, як його посадіть і як будете надалі доглядати, залежить віддача, яку ви отримаєте, коли дерево придбає потрібні вам властивості: буде обдаровувати вас плодами, квітами або давати прохолодну тінь в гарячий полудень.
Інструкція
1
Найкращий час для посадки дерева - це осінь. Восени бруньки на деревах знаходяться в стані спокою, погода стоїть найоптимальніша: і сонце не сушить, і холоду не мороз. Саме в таких умовах буде найактивніше формуватися коренева система дерева.Тем не менше, міцні саджанці, за якими в розпліднику правильно доглядали, приростуть в будь-який час года.Імейте зважаючи, що як би добре не транспортували молоде дерево, його коренева система все одно порушена при пересадці. Тому. Нехай вас не дивує, що дерево так повільно приходить до тями. Пересадочний шок дерева можна зменшити, правильно підготувавши почву.Сначала викопайте широку, але не дуже глибоку яму. Ширина ями повинна бути в три рази більше кореневої грудки, а глибина - не більшу за його висоти. При цьому, грунт навколо ями повинна бути перекопана, щоб молоді коріння легше вростали в пухкий грунт.
2
Вирівняйте дерево. Воно повинно знаходитися по центру ями і бути вертикальним землі. Коренева шийка дерева (це таке потовщення біля основи стовбура) повинна бути видна над поверхнею землі. По ній і визначають глибину ями під посадку. Велика частина коренів зростатиме на глибині до 30 см. При глибокій посадці коріння буде не вистачати кисню. Вже краще зробити завищену посадку. Тоді саджанець сам просяде і проблем з формуванням кореневої системи не виникне.
3
Заповнюйте яму землею. Робіть це з великою обережністю, але досить щільно. Грунт повинен бути той же, який ви викопали з ями. Спочатку заповніть яму на третину і поступово заповніть порожнечі навколо кома. Якщо ком замотаний мішковиною або сіткою, то її обережно зніміть, хоча б зверху, не пошкоджуючи коріння. Грунт додавайте поступово і ущільнюйте грунт. Кожен новий шар поливайте водою. Робіть так до тих пір, поки вся яма не заповнена і дерево не буде міцно стояти в землі.
4
При необхідності, поставте підпори. В якості їх використовуйте дерев'яні кілки. Через рік після посадки їх можна буде видалити.
5
Останній етап - мульчування ствола. Мульчу роблять з подрібненого органічного матеріалу (лісова підстилка, наприклад). Насипте шар не більше 10 см, щоб там не накопичувалось багато вологи і ствол не загнівал.Осталось лише забезпечити повноцінний догляд і періодичний полив дерева.
Зверніть увагу
Коли берете саджанець, робіть це за кореневий кому, але ніколи не беріться за ствол!
Корисна порада
Під час посадки не вносите ніякі добрива в яму. Це дозволить уникнути хімічних опіків пошкоджених коренів.