Як навчити коня уклін.

Красиво крокували по арені цирку кінь, що робить за помахом руки дресирувальника поклони - хто із захопленням не спостерігав за цим? А між тим, навчити коня робити поклони - не найскладніше завдання для досвідченого наїзника.
Інструкція
1
Визначте, чи достатньо ваш кінь слухняна для того, щоб вчити її навіть не найскладнішим трюкам, що не відносяться, за великим рахунком, до її звичайному вихованню. Якщо кінь противиться вашим діям, то вам зможе допомогти тільки досвідчений дресирувальник.
2
Поповніть запаси рафінаду і морквини перед тим, як почнете вчити кінь робити уклін або виберіть те ласощі, що їй найбільше до смаку. Тільки постійно заохочуючи її, можна домогтися певних успіхів.
3
Увійдіть в стайню, маючи при собі пристойний запас ласощів. Для початку вам необхідно навчити коня кланятися до грудей. Візьміть шматочок цукру, покажіть його коня, піднесіть його до грудей коня і скажіть: «Уклін». В той момент, коли тварина потягнеться до ласого шматочка, віддайте його йому і обов'язково похваліть і погладьте. Повторюйте цю процедуру по кілька разів протягом декількох днів, поки кінь не затвердівши урок. Більше 10 хвилин в день займатися з нею не варто, інакше вона почне просто є цукор, не звертаючи уваги на ваші вимоги.
4
Далі переходите до другого етапу навчання. Дістаньте з кишені цукор, покажіть його коня і пронесіть шматочок між її передніх ніг так, щоб вона за ним потягнулася. Як тільки вона потягнеться, відводите руку з цукром поступово все далі від її передніх ніг. Коню не залишиться нічого іншого, окрім як потягнутися слідом за вашою рукою і виставити одну або обидві ноги вперед для того, щоб дістати цукор. Не забудьте вимовити в цей момент слово «уклін». Виконуйте ці вправи кожен день (знову ж, не довше 10 хвилин), поки кінь не навчиться робити уклін вже без ласощів.
5
Перший час замість голосової команди можна просто плескати кінь по передній нозі, в той час як вона тягнеться за цукром. Будьте уважні і обережні в процесі навчання, щоб кінь не постраждала.
Уклін є відправною точкою при навчанні коні лягати і самостійним елементом дресирування. Це граціозне рух часто використовується в циркових репризах і на змаганнях з виїздки. Навчити кінь цьому елементу досить легко. Головне - запастися терпінням і не забувати хвалити тварина.
Інструкція
1
Одягніть на кінь чомбур і мотузковий недоуздок, щоб чинити на неї чітке вплив. Встаньте з будь-якого боку від неї. Коли кінь навчиться відмінно виконувати уклін, можна буде поміняти сторону. За кожен правильно виконаний крок хвалите її та нагороджуйте найулюбленішим лакомством.Перекіньте чомбур на другий бік коня. Ваша рука при цьому повинна лежати на її плечі. По цьому знаку кінь буде кланятися з вершником, сидячим в сідлі. Візьміть копито коня. Тримаючи його в одній руці, іншою візьміться за ріжок сідла або холку. Якщо кінь відмовляється давати вам ногу, необхідно ретельніше опрацювати цю команду.
2
Допоможіть коні перенести вагу назад, злегка натиснувши на чомбур або холку. Щоб кінь поклонилась, опускайте її ногу до землі. Повторіть уклін кілька разів, після успішної спроби відпустіть кінь. Робити це так само важливо, як хвалити і нагороджувати лакомством.Продолжайте роботу над поклонами з людиною в сідлі тільки в тому випадку, якщо кінь навчилася виконувати їх з обох сторін і без сідла. Прагніть до плавності й м'якості виконання: кінь при поклоні повинна бути розслаблена. З часом починайте нагороджувати її ласощами тільки за ті рухи, які вона виконала найбільш м'яко.
3
Покажіть коні ласощі, підведіть його до грудей тварини й промовте «уклін». Після того, як кінь потягнеться до частування, віддайте його, похваливши її при цьому. На наступному етапі, показавши ласощі, проносите його між передніх ніг коня, щоб вона потягнулася за ним. Поступово відводите частування все далі і далі: щоб дотягнутися до нього, тварина буде змушене виставити одну або обидві ноги вперед. Не забувайте вимовляти команду «уклін». Виконуйте ці дії регулярно, щоб домогтися виконання поклону без ласощів. Якщо привчити кінь до голосової команді не виходить, хлопайте її по внутрішній стороні передньої ноги, щоб показати, який рух їй потрібно зробити.