Як починати вводити прикорм.

Прикорм для грудничка є джерелом додаткових корисних і необхідних для його розвитку речовин, в яких він починає відчувати дефіцит вже в першому півріччі. Крім поповнення вітамінами і мінералами прикорм поступово замінює грудне годування і переводить малюка на дорослу їжу. Але щоб у крихти не виникли труднощі з травленням при введенні нового блюда, необхідно дотримуватися кількох принципів введення першого прикорму.
Інструкція
1
Найчастіше зростаючий організм малюка відчуває дефіцит у вітамінах і мінералах. Саме тому першим прикормом є овочеве, а потім і фруктове пюре. Ці продукти багаті вітамінно-мінеральним складом. Крім того, клітковина рослинної їжі сприятливо діє на перистальтику кишечника і поступово збільшує ферментативну активність травної системи грудничка.
2
Малюкам на грудному вигодовуванні перший прикорм вводите з 4-4,5 місяців. Недоношеним і дітям, які перебувають на штучному годуванні, на 1,5 місяці раніше. Але правила першого прикорму залишаються єдиними.
3
Давайте прикорм до годування грудьми, поки у малюка є апетит. Почніть з мізерної кількості (1/2 ч.л). Не дивуйтеся, якщо малюк залишиться незадоволений новим блюдом, оскільки йому знаком поки тільки смак маминого молока. Кожен наступний раз він буде сприймати нову їжу з великим задоволенням.
4
Все час спостерігайте за стільцем малюка. Якщо ознак розладу травлення немає, то можете сміливо збільшувати порцію прикорму. В іншому випадку прикорм на час скасуйте і введіть пізніше. Збільшуйте прикорм поступово, кожен день на? ч.л. більше, і протягом одного тижня доведіть його до необхідної кількості. Порція 4-5 місячної дитини становить 100-150 г.
5
Використовуйте для овочевого пюре спочатку картопля, морква і капусту, і тільки коли малюк звикне до цих овочам, поступово додайте в пюре кабачки, зелений горошок, буряк і кольорову капусту.
6
Не вводьте відразу два нових блюда. Таке навантаження на травну систему дитини закінчиться нетравленням шлунка, після якого можливо буде потрібно тривале відновлення.
7
До кінця першого тижня замініть прикормом одне грудне годування, а другий тиждень відведіть для повної адаптації до нового блюда. Після цього вводите другий прикорм - кашу. Також дотримуйтесь основні правила введення прикорму.
8
Перші прикорми готуйте добре протертими і рідкими, оскільки малюкові знайома тільки рідка їжа (грудне молоко), і інша консистенція може викликати у нього проблеми з ковтанням і засвоєнням їжі. Будь прикорм готуйте тільки на один прийом. Це не економить час мами, зате зберігає здоров'я малюка.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=9VYfr5KdPB8