Як обробляти пупкову ранку.

Перші тижні в житті новонародженого найскладніші і для малюка, і для мами. Відбувається пристосування багатьох систем організму до нових умов навколишнього середовища. Малюк досить уразливий, а найслабшим місцем в цей час є пупкова ранка, яка без належного догляду може привести до небезпечних для життя малюка наслідків. Тому основне завдання батьків створити всі умови і правильний догляд для нормальної адаптації немовляти, без будь-яких ускладнень.
Вам знадобиться
  • -стерільние ватяні палички або вата;
  • -3% перекис водню;
  • -1% розчин зеленки;
  • -70% етиловий спирт;
  • -5% розчин марганцівки;
  • -рослинне масло.
Інструкція
1
Перша обробка пупкової ранки проводиться медичним персоналом в пологовому будинку. І завдання мами уважно вчитися всьому побаченому, щоб не зіткнутися з непередбаченими труднощами, оскільки обробка пупкової ранки має свою послідовність, яку важливо дотримуватися. Це дозволить уникнути її інфікування і нагноєння і призведе до більш швидкому загоєнню і утворенню пупка.
2
У перші дні обробляйте пупкову ранку щодня - під час ранкового туалету і ввечері після купання. У міру її загоєння достатньо буде обробки тільки після вечірнього купання. Перед процедурою ретельно мийте руки. Обробляйте пуповину стерильною ватою або стерильними ватними паличками.
3
Для обробки використовуйте 3% розчин перекису водню. Змоченою в ньому ватною паличкою обережно очистіть дно пупкової ранки. Злегка відтягніть шкіру навколо пупка і переконайтеся, що там немає скупчення кірочок і виділень. При необхідності видаліть їх, в іншому випадку обробка пупкової ранки буде неефективною і створить загрозу запалення. Використовуйте для очищення різні палички.
4
Після обробки перекисом водню просушіть пупок сухий ватною паличкою. І тільки після цього в такій же послідовності обробіть чисту пупкову ранку 1% -ним спиртовим розчином зеленки (зеленки).
5
Після остаточної обробки не прикривається пупкову ранку серветкою або памперсом, так вона швидше підсохне і зарубцюється. Захищати пупок марлевою серветкою необхідно тільки при появі ознак запалення і виділення з нього. Обробку пупкової ранки в цьому випадку проводите 70% -ним розчином спирту і далі 5% марганцевокислим калієм, після чого накладіть стерильну (пропрасовану) марлеву серветку.
6
Після утворення чистого пупка очищайте його рослинним маслом або кип'яченою водою після вечірнього купання. Зазвичай це потрібно ще протягом 1-1,5 місяців.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=DHZDoBvPDv0
Зверніть увагу
При виділеннях з пупкової ранки, її покраснении і боргом загоєнні зверніться до спостерігає педіатра за консультацією та відповідним лікуванням. Зволікання в цьому випадку може привести до захворювань пупка (катаральному або гнойному омфаліта) і до зараження всього організму новонародженого - сепсису.
Корисна порада
Підходьте до обробки пупкової ранки відповідально, виконуйте її регулярно і послідовно. Це дасть неминучий позитивний результат.