Як плести шотландку.

Фенечкой називають плетений вручну з ниток, бісеру або шкіри браслет. Спочатку вона була індійським прикрасою. Традиційно фенечки плетуть для якого-небудь певної людини, при цьому беруть до уваги його характер і інші фактори. Це браслет, який символізує дружбу і передається від однієї людини до іншої. Їх роблять вручну і зазвичай з ниток. Є безліч різних стилів і візерунків плетіння даного аксесуара.
Вам знадобиться
  • Нитки-муліне.
Інструкція
1
Оберіть різнокольорові нитки-муліне диною приблизно 40 см. Чим більше взяти ниток, тим ширше вийде шотландка. Ниток має бути парна кількість. Можна в'язати одноколірними нитками або різнобарвними, вив'язуючи симетричний або асиметричний візерунок.
2
Зауважте кожну нитку вузликом на великій в'язальної шпильці в ряд, залишаючи невеликий «хвостик». Коли всі нитки виявляться на шпильці, з «хвостиків» можна сплести одну або декілька кісок. Закріпіть шпильку з нитками на подушці-ДУМКА, так шотландку зручніше плести. Ретельно розправте нитки в довжину, щоб вони не переплутувалися.
3
Візьміть робочу нитку (найпершу) і нитка основи (друга). У першому ряду крайня нитка буде робочою ниткою, а всі інші по черзі нитками основи. Основою зав'яжіть вузлик поверх робочої нитки справа наліво і не дуже щільно затягніть. В результаті основа і робоча нитка поміняються місцями. Якщо зав'язувати перший вузол в кожному ряду основою поверх робочої, а не навпаки, то краї виходять акуратніше. Аналогічно виконайте наступні операції - візьміть робочу (тепер вона на місці другої нитки) і нитка основи (тепер роль основи грає третя нитка). Робочою ниткою обв'язуємо нитка основи справа наліво і зав'язуємо вузол. Стежимо, щоб всі вузли по щільності були однаковими. В результаті першого нитка помінялася місцями з третього.
4
Зауважте таким чином вузлики до кінця ряду, чергуючи напрямок вузлів. Виходить, що робоча (перша нитка) змінювалася з усіма нитками основи по черзі. При цьому вузли чергувалися: один раз робочою ниткою над основою, другий - ниткою основи поверх робочої. Перший і останній вузлики виходять зав'язаними в одному напрямку. Навіть якщо шотландка плететься нитками одного кольору, черговість вузлів дає гарну текстуру вироби.
5
Заплетіть другий ряд так само, як перший. Тепер уже колишня друга нитка в ряду стає першою і грає роль робочої нитки, а всі інші - нитки основи. Уважно стежте, щоб нитки не заплутувалися в клубок. Вивяжіте інші ряди. Їх кількість залежить від необхідної довжини готової шотландки. Коли пров'язаний останній ряд, із залишків ниток сплетіть косички, як на початку роботи. Кінці кіс акуратно підрівняйте ножицями.