Як зробити камін.

Споглядання вогню завжди приносить заспокоєння. Так повелося з давніх часів, коли приручений вогонь став обігрівати людей, готувати їжу і захищати від грізних хижаків. Тому, каміни про сих пір так популярні і навряд чи коли-небудь їх популярність зійде нанівець. Зараз існує багато видів камінів, працюючих на різному паливі. Класичний камін, що працює на дровах можна побудувати в будь-якому будинку, де дотримані вимоги пожежної безпеки. Перед будівництвом каміна необхідно скласти проект. Набагато простіше використовувати готовий.
Інструкція
1
Традиційний камін викладається з цегли. Можна виділити 4 конструктивні частини каміна: фундамент, топка, портал і димоход.Закладка фундаменту проводиться на глибину до 60 см. По ширині, фундамент повинен бути на 5 см більше цоколя в усі сторони.На дно вкладається п'ятнадцятисантиметрової шар щебеню, на млостей встановлюють ящик без дна. Його стінки потрібно ізолювати від вологи бітумом, ізолят і іншими ізолюючими матеріалами. Ящик наповнюється великими каменями і зверху заливається шаром бетону, виходячи з пропорцій 1 частина цементу на 3 частини піску. Цей шар повинен бути нижче рівня підлоги на 7 см. Бетон загладжують і залишають сохнути. Коли фундамент просохне (в ідеалі на це варто відвести тиждень), його застеляють двома шарами гідроізоляції і приступають до наступного етапу.
2
Наступний етап - цегляна кладка. Для неї розводять глиняний розчин. Окремо потрібно сказати про цеглу. Найкращий цегла для каміна - це цегла середнього ступеня випалу. Він червоний на вигляд, при постукуванні дзвенить, коли розбивається, то розламується на великі шматки і не кришиться. Кожна цеглина перед тим, як його покласти накладку потрібно потримати у воді, поки бульбашки не припинять виділятися. Робиться це для того, щоб цегла не вбирав воду з розчину і не послаблював з'єднання. Перший шар викладають з розчином, в який додано цемент для міцності. Кожен ряд потрібно перевіряти на горизонтальні і вертикальні. Суцільні ряди викладають за допомогою кельми, а там, де потрібна викласти димосборнік або іншу деталь, розчин розгладжується рукамі.В процесі кладки розчин потрібно прибирати зі стінок каміна, щоб у подальшому він не обвалився і не засмітив димар і топливник.
3
Пристрій димоходу. Димохід викладають з цегли, додатково утеплюють трубу, яка знаходиться на вулиці. Утеплюють скловатою іншими негорючими ізолюючими матеріалами. Коли димохід завершено, залишається тільки підключити до нього топливник (металевий короб) і зробити пробну топку. Нічого страшного, якщо диму виявиться більше ніж очікувалося, при першій топці таке случается.Когда камін готовий, потрібно лише надати йому естетичний вигляд відповідно до дизайнерського проектом.