Як додати малюнку обсяг. Як створити обсяг малюнку.

Робота з об'ємом - заключний етап у створенні малюнка. Чим би ви не працювали - крейдою і вугіллям, олівцем і гумкою, олійними фарбами або аквареллю або віртуальної пензлем в «Фотошопі» - закони світлотіні у всіх випадках єдині. Саме за допомогою світла і тіні можна зробити деталь опуклою або увігнутою, близькій або далекої. Розглянемо роботу з об'ємом в графічному редакторі.
Інструкція
1
Робота з 3D-об'єктами доступна в програмі Adobe Photoshop, починаючи з версії CS3 Extended.
2
Відкрийте програму і створіть новий документ (Ctrl + N) або відкрийте наявний (Ctrl + O). Обов'язково створіть новий шар, на якому ви будете проводити експерименти з об'ємним зображенням.
3
Залийте шар будь-яким кольором. Використовуйте для цього інструмент «Градієнт» або «Заливка».
4
У верхній панелі ви побачите напис 3D. Наведіть курсор на кнопку: перед вами розкриється меню можливостей 3D, які надає ваша версія графічного редактора. Поекперіментіруйте. Наприклад, використовуючи інструмент «Створити форму з шару», ви зможете деформувати наявний фон в куб, конус, кільце, сферу, банку з під газованої води або зробити зображення наклейкою на віртуальній винної пляшці.
5
Створену фігуру можна трансформувати за допомогою інструментів, які з'являються на бічній панелі при створенні 3D-об'єкта.
6
В налаштуваннях рендеринга (3D -> «Параметри візуалізації») можна задати можливість відображення, заломлення променів у фігурі.
7
Щоб використовувати отриману об'ємну фігуру при створенні колажів, краще растеризувати шар. Для цього пройдіть в «Шари» -> «Растріровать» -> 3D. У растрированной фігури вже неможливо буде змінити ракурс, тобто неможливо буде застосувати інструменти для роботи з 3D-об'єктом. Зате з'являється можливість працювати з нею як з зображенням - міняти колір, яскравість, контраст і так далі.
8
Можливо, програма вам видасть попередження про те, що апаратне прискорення OpenGL/графічного процесора відключено. За замовчуванням воно відключено в усіх системах.
9
Щоб його включити, необхідно пройти в «Редагування» -> «Продуктивність» -> «Увімкнути отрисовку OpenGL»