Як видалити запис з бази даних.

При використанні СУБД MySQL для «ручних» операцій найзручніше використовувати додаток PhpMyAdmin. Сьогодні це найпоширеніша з програм, яку пропонують своїм клієнтам хостингові компанії для виконання операцій з базами даних. Її інтерфейс завантажується безпосередньо в браузер користувача, а операція видалення запису з таблиці в базі даних здійснюється досить просто.
Інструкція
1
Завантажте програму в браузер, авторизуйтесь і клацніть у лівому фреймі посилання на ту базу даних, до якої належить таблиця з важливими вас даними. В результаті в цей фрейм буде завантажений список таблиць у вибраній базі.
2
Клацніть в списку таблиць потрібну вам, і додаток завантажить в правий фрейм сторінку з елементами управління, які належать їй. За замовчуванням ця сторінка буде відкрита на вкладці «Структура», а для пошуку записи, яку потрібно видалити, вам слід перейти на вкладку «Пошук» - клацніть відповідне посилання у меню правого фрейма.
3
Поставте обмеження кількості рядків, що виводяться на одній сторінці, вкажіть порядок сортування та поле, по якому дані повинні бути впорядковані - ці елементи управління поміщені у верхній секції. Натисніть кнопку «OK» у цій секції, щоб вивести вміст таблиці на екран і вибрати потрібний рядок. Є й інший варіант пошуку рядка - в вміщеній нижче секції ви можете вказати значення, які треба шукати в полях таблиці. В цьому випадку слід натиснути кнопку «OK», приписанную до цієї секції, після чого додаток відправить запит на сервер і відфільтровані відповідно до зазначених вами параметрами дані виведе в таблицю в цьому ж фреймі.
4
Клацніть червоний хрестик в тому рядку таблиці даних, яку треба видалити. Якщо видалити потрібно декілька записів, то поставте відмітку в чекбоксі кожної з непотрібних більше рядків, а потім клацніть по червоному хрестику, вміщеної під таблицею даних поруч з написом «З зазначеними».
5
Підтвердіть операцію видалення натисканням кнопки «Так» у наступній сторінці, завантаженої додатком в правий фрейм. Після цього PhpMyAdmin відправить відповідний SQL-запит на сервер, а отриманий звіт про виконання операції буде виведений на екран.