Як робити масаж собаці.

Сьогодні в Росії, поряд з традиційною ветеринарією, активно розвиваються альтернативні напрямки в профілактиці та лікуванні захворювань у тварин. До числа таких напрямків можна віднести і масаж, який може виконувати не тільки допоміжну функцію, а й бути повноцінним методом лікування.
Інструкція
1
Зверніть увагу: перед застосуванням будь-якого виду масажу необхідно проконсультуватися з ветеринарним лікарем. Не можна робити масаж важко хворої собаці (особливо після ушкодження внутрішніх органів). В ході лікування після переломів, забитих місць, саден масаж слід робити максимально обережно, щоб додатково не травмувати тварину.
2
Якщо ви власник надто маленькою або навпаки, великої собаки, обов'язково робіть їй масаж, щоб розробляти м'язи і запобігати деформацію суглобів. Нормальна вага середньостатистичної собаки - 15-20 кг, тому коли з'являється порода крупніше або дрібніше, нормальне співвідношення частин тіла порушується, і тварина відчуває незручності або навіть біль при русі.
3
Накажіть собаці: «Лежати». Якщо ваш вихованець хворий або ще не відновив сили після хвороби, самі укладете його якомога зручніше на м'яку ковдру або пінку (м'який пінопласт). Якщо в приміщенні прохолодно, налийте в грілку теплої води і попередньо прогрійте підстилку, щоб тварина змогла розслабитися. Сядьте біля собаки так, щоб було зручно і вам.
4
В тому випадку, якщо ваша собака противиться вашим діям, підготуйте її до сеансів масажу завчасно, гладячи її час від часу по шерсті, щоб вона звикла до ваших дотиків.
5
Підготуйтеся до сеансу масажу. Кілька разів глибоко вдихніть і видихніть, розітріть руки. Погладьте по шерсті собаку, скажіть їй тихим голосом кілька ласкавих слів.
6
Виконайте невеликі кругові рухи уздовж м'язів спини по обидва боки хребта. Поступово підсилюйте натиск, але не перестарайтеся, щоб не стурбувати тварина. Виконайте цю вправу 3-4 рази, спочатку за годинниковою, а потім - проти годинникової стрілки.
7
Кінчиками пальців зробіть легкий масаж біля основи черепа, виконуючи кругові рухи. Поступово збільшуйте натиск і зменшуйте радіус кіл. Коли тварина розслабиться, продовжите масаж, перейшовши обережно на шию і рухаючись до основи вух, під якими масажуйте дуже акуратно, так як там знаходяться лімфовузли. Потім перейдіть на спину і зробіть масаж спини, акуратно натискаючи великими пальцями на акупунктурні точки.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=t0KboGHIiYk