Як відрізнити вовка від собаки.

Як відомо, зазвичай вовки не нападають на людей, за винятком вовчиць, що захищають своє потомство і хворих на сказ особин. Вовк - дуже розумне і хитре тварина, тому якщо ви зібралися в похід на природу, необхідно знати, як відрізнити його від собаки.
Інструкція
1
Зверніть увагу на розмір тварини: вовки звичайно крупніше собак. Їх вага - від 34 до 55 кілограмів, хоча зустрічаються і самці до 80 кілограмів.
2
Придивіться до хвоста особини: у вовка він ніколи не закручується. Вовки завжди тримають хвіст опущеним вниз або горизонтально до землі. Тільки собаки вміють виляти хвостом, а у вовка хвіст майже нерухомий.
3
У вовка вуха завжди сторчма, а морда помітно витягнута і загострена, на відміну від собачої.
4
Форма голови вовка дуже схожа на форму голови німецької вівчарки, але значно ширше і масивніше, ніж у цієї породи.
5
Вовки поглинають їжу дуже повільно, тому що у них вузькі щелепи. Якщо ж вони поспішають, то давляться. Характерні стогони і скиглення - саме від хворобливого заковтування їжі.
6
Сімейство вовчих можна розпізнати і за манерою руху. Довгі переходи відбуваються зазвичай риссю, і ширина слідової доріжки приблизно дорівнює ширині відбитків лап. Задні лапи чітко ставляться в відбитки слідів від передніх, а якщо тварин кілька, то вони йдуть слідами першого йде вовка.
7
Сліди лап вовка дуже схожі на сліди великої собаки. Однак слід вовка глибше і чіткіше, ніж собачий, так як маса вовка більше, лапи жорсткіше, кігті масивніше і крупніше, а пальці розсуваються менше. Відбитки середніх пальців лап вовка більш висунуті вперед, ніж собачі. Передні кінці середніх пальців і кігті у вовка більш зближені на слідах, у порівнянні з відбитками лап собаки.
8
Вовки дуже довго можуть переслідувати свою здобич, але при швидкісному переслідуванні (до 65 кілометрів на годину), якщо вони не наздоганяють жертву через 300 метрів, гонитва припиняється.
9
У сутичці або на полюванні собака загризає жертву, а вовк ніби заріже її, тому що завдяки своїм щелепам, цей хижак легко може располосовать навпіл свою здобич.