Як вибирати постільну білизну. Як вибрати постільну білизну іспанські розміри.

Сьогодні і в магазинах можна купити постільна білизна найрізноманітніших розмірів, кольорів і якості. Порад про те, з яким малюнком вибрати постільну білизну ми вам давати не будемо - це справа особистого смаку, тільки ви знаєте свої уподобання. Але є кілька загальних порад, які допоможуть вам правильно вибрати постільну білизну.
Інструкція
1
Розмір. Обраний комплект повинен підходити за розмірами до ліжка та розміром подушок, на яких ви спите і ковдр, якими вкривають. Так, тільки стандартні розміри наволочок у виробників з різних країн можуть бути абсолютно різними. У Росії найчастіше використовується квадратна форма наволочки з розміром 70х70 см, у Франції - 65х65, а в комплектах іспанської та італійської постільної білизни наволочки мають прямокутну форму з розміром 50х70 см. Простирадла європейських виробників часто мають гумку, така простирадло завжди буде акуратно заправлена, але гладити її не дуже зручно.
2
Колір. Почасти це також справа особистих уподобань, але не забувайте про те, що постіль, насамперед, - місце для релаксації і відпочинку. Тому перевагу при виборі слід віддати тій колірній гамі, яка заспокійливо діє на нервову систему - зелених або блакитних тонів. Різні відтінки червоного кольору, оранжевого і яскраво-жовтого можуть діяти збудливо.
3
Шви. По тому, як вони оброблені, теж можна визначити якість постільної білизни. Для того, щоб шви не розповзлися після декількох прань, вони обробляються спеціальним білизняним або подвійним швом, але ніяк не оверлоком, як це буває іноді. Зверніть увагу на колір ниток - сумлінні виробники дуже педантично ставляться до цього параметру і ретельно підбирають їх в тон білизни.
4
Запах. Якщо білизна видає різкий запах фарби, то це свідчить про низьку якість використаних барвників. Така білизна не тільки може викликати алергію, але швидше за все, злиняє при першому ж пранні. Про це може свідчити і занадто помітна різниця в кольорі біля лицьової та зворотньої сторони матерії.
5
Матеріал. Перевагу слід віддати натуральним тканинам - бавовни, льону або шовку, вони екологічні, прекрасно вбирають вологу і не подразнюють шкіру. Ситець, фланель, бязь і сатин - різновиди бавовняної тканини з різним переплетенням ниток. Перевагу треба віддати сатину, це тканина досить щільна і шовковиста на дотик.
6
Щільність переплетення. Чим більше щільність - вага на одиницю площі, тим довше буде вас радувати обраний комплект білизни. Середня щільність - 60-80 ниток на 1 квадратний сантиметр, цей показник зазвичай вказаний на етикетці.
Зверніть увагу
Лляна та бавовняне постільна білизна після прання може дати усадку до 3-5%, виробники повинні враховувати її при вказівці розмірів комплекту.
Корисна порада
Перед використанням, комплект постільної білизни необхідно випрати, це дозволить пом'якшити тканину.