Як зробити ліхтарик з газованої води.

Багатьом відомо вірусне відео, в якому розповідається, як змусити світитися газований напій. Що це - правда чи майстерно сфабрикована підробка? І якщо друге, то чи можна зробити ліхтарик з газованої води іншими способами?
Інструкція
1
Перш за все, прийміть до відома, що в знаменитому вірусному відео показана все-таки підробка. Напій Mountain Dew, який там фігурує, не можна змусити світитися додаванням до нього будь-яких хімічних речовин. В реальності перед зйомкою в пляшку була, швидше за все, заздалегідь залита замість газованої яка-небудь інша рідина, дійсно володіє такими властивостями.
2
Засмучуватися, однак, не слід. Існує інший напій, який дійсно здатний світитися. Це - Schweppes. Причому, додавати до нього нічого не доведеться. Просто візьміть пляшку з ним на дискотеку, де є ультрафіолетові лампи, або покладіть її під звичайний детектор валюти. Ви побачите світіння приємного синювато-білого кольору. Не використовуйте для досвіду небезпечніші джерела ультрафіолету, такі, як солярії або кварцові лампи. Світиться в цьому напої хінін - те саме речовина, яка надає йому специфічний смак. Причому, під впливом ультрафіолету воно не модифікується, тому навіть після досвіду Schweppes можна без будь-яких побоювань випити.
3
Автори вірусного відео, можливо, навіть і зараз не підозрюють, що в умовах Росії пляшку з їх улюбленим напоєм Mountain Dew цілком можна змусити світитися. Саме саму пляшку, а не газовану воду в ній. Піднесіть її під ту ж ультрафіолетову лампу на дискотеці або детектор валюти - і вона яскраво засвітиться зеленим. Пляшка може бути наповнена оригінальним напоєм, може бути порожньою, а може містити будь-який інший напій або навіть звичайну воду - у всіх випадках ефект буде однаковим. А якщо в пляшку від Mountain Dew залити Schweppes, вийде і зовсім незвичайний колір. Люминофор, який уможливлює такий ефект, називається флуоресцеїном. Змусити його світитися навіть простіше, ніж хінін, що міститься в Schweppes, оскільки підійде не тільки ультрафіолетовий, а й навіть синій джерело света.Амеріканскій варіант напою для досвіду не підійде, оскільки в США він реалізується в звичайних пляшках, і, до того ж, скляних . Так що самі автори вірусного відео повторити цей експеримент не зможуть при всьому бажанні.