Як свердлити плитку.

Після укладання нової керамічної плитки, з'являється необхідність повісити на стіну поличку, дзеркало, гачок, або закріпити щось в підлозі. При свердлінні важливо дотримати деякі обов'язкові правила, щоб не пошкодити плитку.
Вам знадобиться
  • Для роботи вам знадобляться наступні інструменти: перфоратор або ударний дриль, свердло по плитці, свердло по бетону. Якщо по близькості немає електричної розетки, вам також буде потрібно подовжувач.
Інструкція
1
Позначте точні місця, в яких необхідно просвердлити отвори. Якщо конструкція пристрою, який ви будете кріпити до стіни, дозволяє просвердлити отвори в місцях швів між плиткою, найкраще зробити отвори саме в цих місцях. Роблячи отвори в швах між плиткою, ви найменше ризикуєте пошкодити плитку, так як свердло стикається тільки з краями керамічної поверхні. Якщо ви все ж змушені робити отвори безпосередньо в поверхні самої плитки, робіть це гранично акуратно, пам'ятаючи про крихкість кераміки.
2
Візьміть свердло по плитці, закріпіть його в дрилі, після чого приставте свердло до позначки, і на мінімальних обертах починайте свердлити. Не слід поспішати, і включати великі обороти, оскільки при підвищеному обертанні свердла створюється вібрація, яка і може викликати пошкодження керамічної плитки. Залежно від того, наскільки якісне у вас свердло, і наскільки твердий склад плитки, залежатиме час, за який ви просвердлите отвір. Зазвичай, щоб просвердлити досить тверду керамічну плитку стандартної товщини хорошим свердлом, потрібно менше хвилини.
3
Після того, як ви пройдете свердлом шар плитки, ви відчуєте, як свердло пройшло через м'який шар плиткового клею і вперлося в тверду поверхню бетону. Значить, прийшла пора замінити свердло. Зробіть це, закріпивши в дрилі попередньо приготоване свердло по бетону. Використовуйте свердла одного діаметру! Вставте свердло в уже наявне отвір і просвердлите стіну на глибину, необхідну для вставки в отвір дюбеля, в якій пізніше буде вкручений гвинт.