Як виховати добермана.

Німецький селекціонер Доберман, що поклав початок однойменної породі собак, ставив своїм завданням виведення сильних, злісних псів для робіт, пов'язаних з охороною злочинців. Поступово порода перейшла в розряд просто службових і відрізняється рухливістю, відвагою, прекрасним чуттям і дрессіруемостью.
Інструкція
1
Щоб з цуценяти добермана зросла керована і добре вихована собака, він з перших днів свого перебування в будинку не повинен бути надано себе. Добермани потребують дресируванню і отримують від неї справжню насолоду. Найчастіше, їм достатньо просто заохочення господаря для закріплення отриманого навику, вони із задоволенням беруть участь в процесі навчання навіть без ласощів, стимулюючого послух.
2
Доберман - домінантна порода, тому з перших днів має усвідомлювати своє місце в зграї і беззаперечно визнавати авторитет господаря. Якщо ви не впевнені, що вам вдасться впоратися з його лідерським характером, то краще відмовитися від придбання такого цуценя. Запорука взаєморозуміння - рівні, доброзичливі відносини, терпіння і розумна суворість і вимогливість.
3
Не відкладайте процес виховання на той час, коли виросте маленький щеня. Він відразу повинен виконувати вимоги господаря, який для нього є ватажком і другом. Це дуже кмітлива собака, яка швидко вивчає і починає користуватися слабостями людини. Не можна, щоб такі позитивні якості, як розум і тямущість перетворилися в протилежні їм, якщо щеня зрозуміє, що йому не обов'язково виконувати команди, що даються господарем.
4
Обов'язково домагайтеся від цуценяти виконання своїх команд і не відступайте від своїх вимог, щоб собака не маніпулювала вами. Озбройтеся терпінням, домагаючись свого раз за разом повторюючи елементи дресирування. Його терпіння теж нескінченно - перевіряти вашу твердість і непорушність принципів він буде постійно.
5
Вивчіть психологію собак. Зрозумійте спонукальні мотиви їх дій і вчинків, передбачати його реакції і керуйте ними. Доберман дуже рухливий, і сидіти в квартирі йому важко, тому часто він буде псувати меблі та речі, гризти їх. Покарання має слідувати відразу за провиною, щоб він зміг пов'язати ці два явища.
6
Підтримуйте постійний емоційний контакт з собакою. Ви для неї повинні бути не тільки тим, хто годує, дресирує, заохочує або карає. Доберманові повинно бути з вами добре і спокійно, для нього ви повинні стати кращим другом і товаришем по іграх. Займайтеся з ним під час прогулянок і не кличте до себе тільки в той момент, коли треба йти додому. Його сприйняття відрізняється асоціативністю, тому наступного разу він просто перестане підходити до вас, щоб прогулянка тривала.
7
Обов'язково хвалите добермана за правильне виконання команд, використовуйте інтонацію і одергивание повідцем, якщо він робить щось неправильно. При неслухняності суворого голосу буває достатньо, кричати на нього не треба. Ласка для нього дуже важлива як заохочення. Любити свою собаку - це значить дати їй правильне виховання.