Як розводити хробаків.

Звичайно ж риболовля, як спосіб приємного часу проводження, вимагає ретельної попередньої підготовки, а найголовніше в підготовці до риболовлі це вибір наживки. Зрозуміло, що найкраща наживка це не та, що куплена в рибальському магазині, а та яку зробив (виростив) власними стараннями, від неї і улов більше, і гордість за те, що в ній є твоя частинка.

У цій статті піде мова про те, як правильно розводити черв'яків для плідної риболовлі.

  1. Для початку потрібно виготовити компост. Він повинен мати щільну консистенцію, що б повною мірою задовольняти життєвим потребам черв'яків і якомога більше був схожий з їх стандартною середовищем проживання. Місце для виготовлення компосту повинно знаходитися в тіні дерев, краще, якщо це буде береза. Площа для виготовлення компосту ви визначаєте самі, а от глибина викопаної ями не повинна перевищувати 45 сантиметрів.
  2. На дно ями потрібно покласти тканину (в один шар) з мішковини, наверх накласти шар глини від 20 до 25 сантиметрів ( щоб волога йшла з компосту на протязі тривалого часу).
  3. Поверх глини викласти шар грунту упереміш з перегноєм 10-15сантіметров (краще, якщо це буде чорнозем).
  4. Ну, і нарешті, покрити цей прошарок листям берези (шар листя повинен підніматися над рівнем землі на 40-50 сантиметрів).

Головне не тільки розумно і грамотно зробити «житло» для черв'яків, а й правильно за ним доглядати . Потрібно використовувати добавки, які прискорять гниття листя і додадуть компосту більш щільний і продуктивний вид. При цьому, якщо ви живете в місцевості, де дощі йдуть не так вже й часто, то вам доведеться періодично поливати компостну купу водою.

Зима з високими морозами і великим рівнем снігу, що випав даному типу розведення черв'яків не страшна, оскільки сніг покрив листя, зберігає температуру всередині компосту в нормі. Але якщо зима без снігу і з високими морозами, то для збереження живуть у вашій компостній ямі черв'яків рекомендується покрити купу шаром соломи заввишки в 1,5 - 2 метри і зверху накрити щільною важкою тканиною.

І пам'ятайте, якщо розводити черв'яків строго дотримуючись вище зазначених рад, то вони з'являться у вашій компостній ямі не пізніше ніж через 1,5 - 5 місяців (залежно від сезону заготівлі). При цьому хвалений рибалками, багряно - червоний дощової черв'як перебуватиме у верхніх шарах листя.