Як запустити режим ms-dos. Як запустити командний рядок у режимі ms dos.

Навіть у наші дні в ряді випадків не обійтися без програм, призначених для роботи в операційній системі DOS. Але такий ОС на комп'ютері може і не бути. Доводиться використовувати режими сумісності або різні емулятори.
Інструкція
1
Перш ніж запускати DOS-режим на комп'ютері, де відсутня ця операційна система, подумайте про те, щоб встановити на окрему машину справжній DOS. Правда MS-DOS тепер ніде не продається, тому доведеться скористатися сучасної ОС цього класу - PTS-DOS або FreeDOS. Це дуже якісні операційні системи, що володіють високим ступенем сумісності з MS-DOS. Правда окремі програми в них можуть не запуститися або заробити неправильно, але таких досить мало (всього кілька відсотків).
2
Якщо на комп'ютері встановлена операційна система Windows 95 або Windows 98, в меню виключення комп'ютера виберіть пункт, відповідний перезавантаження в режимі емуляції MS-DOS. У цих же ОС можна вибрати відповідний режим ще до завантаження, якщо в цей момент утримувати клавішу F8.
3
Для запуску в Windows програми для DOS із збереженням багатозадачності натисніть клавішу «Пуск», потім виберіть у меню пункт «Виконати», після чого введіть без лапок command (в Windows 95, 98 або Me) або cmd (в Windows 2000 і вище). Потім запустіть DOS-програму з командного рядка. Сполучення клавіш Alt і Enter при бажанні включайте або вимикайте повноекранний режим. Ступінь сумісності з DOS у такого режиму досить низька.
4
В операційній системі Linux, за умови, що вона запущена на процесорі, сумісному з x86, для емуляції DOS використовуйте програмний пакет Dosemu. Він хороший тим, що емулює тільки саму операційну систему DOS, але не процесор комп'ютера. Це дозволяє домогтися значного швидкодії навіть на повільних машинах.
5
Для якісної емуляції DOS як в Linux, так і в Windows, запущених на комп'ютерах з процесорами будь-якої архітектури, використовуйте програму DOSBOX. Працює вона повільніше і вимагає більшого обсягу ОЗУ, оскільки емулює процесор.
6
Ще більш ресурсномісткий спосіб емуляції DOS полягає у використанні крос-платформного програмного пакета Qemu. Він емулює цілий комп'ютер з процесором, BIOS, віртуальними жорсткими дисками та ін. Поверх нього може бути запущена практично будь-яка ОС. Запустивши емулятор, поставте на нього операційну систему PTS-DOS або FreeDOS.